Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny
Trusted Cloud

Drogi i komunikacja

Wpisy

Samasz pasek boczny strona główna
MKO do 20 kwietnia
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Ponad 60 mln zł z UE na drogi i komunikację miejską dla Lublina

Lublin otrzymał 63,8 mln zł na poprawę mobilności miejskiej oraz większe wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych – Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Kraków wprowadzi rowery miejskie z komputerami pokładowymi i GPS

Stolica Małopolski jest pierwszym polskim miastem, które wprowadza rowery nowej generacji, w pełni zautomatyzowane i robi to w systemie koncesyjnym, zamiast klasycznego przetargu publicznego. To pozwoli miastu na spore oszczędności.

Poznań będzie miał darmową komunikację w czasie smogu dla wszystkich pasażerów

Poznańscy radni zdecydowali, że w dni kiedy zostaną przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza, wszyscy będą mogli za darmo jeździć komunikacją zbiorową w strefie A.

Pięć polskich miast z 481 mln zł dofinansowania na inwestycje drogowe z UE

Kraków, Gliwice, Bydgoszcz, Leszno i Tarnów dostaną 481 mln zł dofinansowania z UE na inwestycje drogowe - poinformował we wtorek resort rozwoju.

Umowa podpisana. Poznań będzie miał 50 nowych Moderusów Gamma

MPK w Poznaniu podpisało umowę z firmą Modertrans na dostawę 50 nowych tramwajów dla miasta. Pierwsze nowoczesne Moderusy Gamma wyjadą na poznańskie tory latem 2018 roku.

Polskie miasta wśród najbardziej zakorkowanych na świecie

Łódź jest nadal najbardziej zakorkowanym miastem Europy - napisano w opublikowanym we wtorek corocznym raporcie TomTom Traffic Index 2017. Kierowcy na ulicach Łodzi spędzają dodatkowo 178 godzin. Na czele światowego rankingu są Mexico City, Bangkok i Dżakarta.
PPNT pasek boczny 3
PPNT pasek boczny 2
PPNT pasek boczny 1
css.php