W sobotę 4 października Zakład Zagospodarowania Odpadów już po raz kolejny otwiera bramy składowiska dla mieszkańców Poznania i Suchego Lasu chcących zapoznać się z zasadami i specyfiką funkcjonowania zakładu.

Dużą atrakcją będzie obejrzenie największej w Wielkopolsce Elektrociepłowni biogazowej, która produkuje energię elektryczną i cieplną z biogazu czyli energię zieloną ze źródła odnawialnego.

Podczas dnia otwartego zaplanowano wycieczki ścieżką edukacyjną, podczas których pracownicy ZZO przybliżą profil procesów technologicznych podczas składowania odpadów.

Będzie można zapoznać się ze sławnym już Gratowozem. Dzieci będą mogły usiąść za jego kierownicą zobaczyć nowe Pogotowie Czystości z reklamami Brata Peta i Felka Flaszki namawiających do oddawania zużytego sprzętu do Gratowozu czy Gratowiska.

Całość uświetni nowo otwarty  edukacyjny plac zabaw, który został stworzony z myślą o najmłodszych uczestnikach wycieczek. Przewodnikiem będzie Felek Flaszka znany dzieciom bohater filmu animowanego pt.: „Felka rady jak segregować odpady”, z którym będzie można się przywitać czy zrobić sobie zdjęcie. Będzie pokazywana nowa atrakcja w postaci tablic edukacyjnych mówiących o bogactwie lasów Poznania i okolic. Będzie można nauczyć się rozpoznawać ptaki, które przelatując na teren Rezerwatu Morasko czy lasów Biedruska często zatrzymują się na terenie naszego zakładu. Czas spędzony u nas nie będzie czasem straconym. Na uczestników imprezy czekają również gadżety oraz ciepła grochówka. Każdy z uczestników otrzyma ekologiczną torbę na zakupy z logo Miasta Poznania.

Dzień otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów  jest jednym z elementów obchodzonego w Poznaniu Roku Klimatu i Środowiska.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj