Solaris wygrał przetarg na dostawę kolejnych dziesięciu autobusów elektrycznych dla Warszawy. Nowe Urbino 12 electric wyjadą na ulice stolicy na początku 2018.

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakończyły przetarg na dostawę autobusów elektrycznych. Najlepszą ofertę w tym postępowaniu przedstawiła firma Solaris, która zaoferowała  dziesięć elektrycznych Solarisów Urbino 12 nowej generacji.

– Warszawa nie tylko konsekwentnie inwestuje w zakup nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych środowisku niskopodłogowych autobusów miejskich, ale robi to jednocześnie w sposób wyjątkowo efektywny, wyznaczając ogólnoeuropejskie trendy w komunikacji miejskiej – mówi Solange Olszewska, prezes Solaris Bus & Coach.

MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku. Ich dostawcą była również firma Solaris. Elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222. Autobusy oznaczają się bardzo wysoką sprawnością techniczną, a pozytywne doświadczenia z ich eksploatacji pozwoliły na dalszy rozwój e-mobilności w stołecznej komunikacji publicznej.

Envicon poniżej wpisu
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj