Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Avermann banner główny 970 x 250

Energia

Wpisy

Piaggio 300×600
Samasz pasek boczny strona główna


Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Emisje z energetyki węglowej zabijają tysiące ludzi w Europie

W Europie energetyka węglowa odpowiada za ok. 23 tys. przedwczesnych zgonów rocznie i generuje koszty zdrowotne sięgające 63 mld euro. W Polsce koszty te wynoszą do 16 mld euro.

Po nawałnicach nad zachodnią Polską. Zginęły 2 osoby

Dwie ofiary śmiertelne, 39 osób rannych, kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw domowych bez prądu - to bilans nocnych wichur, które przeszły nad Polską. Największe zniszczenia sa w woj. lubuskim i wielkopolskim.

Trwa usuwanie skutków orkanu Ksawery. Wiatr uszkodził tysiące linii energetycznych

Orkan Ksawery był katastrofalny w skutkach dla linii energetycznych. Wiatr przewracał drzewa, które zrywały i uszkadzały przewody i słupy. Firmy energetyczne otrzymały tysiące zgłoszeń o awariach.

Ponad sto instalacji solarnych w podlaskiej gminie Wasilków

Gmina Wasilków dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego zamontuje ponad sto instalacji na dachach domów mieszkańców.

Forum Czystej Energii 2017 już wkrótce w Poznaniu!

Lokalne wykorzystanie potencjału wytwórczego ciepła i energii w ramach klastrów energii, a także ograniczenie niskiej emisji to dominujące tematy tegorocznego Forum Czystej Energii. Konferencja odbędzie się już wkrótce podczas targów Pol-Eco-System w Poznaniu.
słupy energetyczne

Powstanie pierwsza w Polsce cyfrowa stacja elektroenergetyczna

Tauron buduje w Obornikach Śląskich pierwszą w Polsce cyfrową stację elektroenergetyczną. Przewody i kable sterownicze zostaną zastąpione światłowodowymi. Ze stacji korzystają m.in. pociągi dużych prędkości relacji Wrocław-Poznań.
css.php