Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny
Trusted Cloud

OZE

Wpisy

Samasz pasek boczny strona główna
MKO do 20 kwietnia
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Konferencja Paliwa z odpadów 2017

Czy rynek paliw z odpadów nareszcie doczekał się stabilizacji? [WIDEO]

Paliwa z odpadów zaspokajają obecnie w Polsce potrzeby energetyczne m. in. cementowni, elektrociepłowni i spalarni. Pozostaje jednak pytanie – czy jest to zgodne z założeniami pakietu gospodarki o obiegu zamkniętym proponowanym przez UE?
Elektrociepłownia EDF w Toruniu

EDF kończy budowę nowoczesnej elektrociepłowni w Toruniu

Kończy się budowa nowej elektrociepłowni gazowej przy ul. Ceramicznej 6 w Toruniu, która zastąpi obecne kotły węglowe. Inwestycja kosztowała ok. 550 mln zł.

Akumulatory sodowe zastąpią baterie litowe

Akumulatory sodowe mogą zastąpić droższe od nich baterie litowe, a dodatkowo będą bezpieczne i mniej toksyczne. Będą magazynowały energię odnawialną przy domach czy w energetyce rozproszonej, być może także znajdą zastosowanie w samochodach elektrycznych. Ale na razie takie ogniwa wymagają wielu badań o charakterze podstawowym.
Instalacja RDF w ZGO Gać

Jaka przyszłość czeka paliwa z odpadów? Czy jest dla nich miejsce w GOZ?

Przyszłość paliw z odpadów, szczególnie w perspektywie gospodarki o obiegu zamkniętym, będzie jednym z głównych tematów spotkania branżowego w Chorzowie. Konferencja "Paliwa z odpadów" rozpocznie się już we wtorek.

NCBR przyznało ponad 168 mln zł na technologie przyjazne środowisku

Ponad 168 mln zł dofinansowania otrzymało 16 konsorcjów na rozwój innowacyjnego rolnictwa i technologii przyjaznych środowisku. Trzecią edycję programu Biostrateg rozstrzygnęło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
video

W Krakowie ruszają badania termowizyjne domów jednorodzinnych [WIDEO]

Krakowski urząd miasta w ramach programu LIFE oferuje mieszkańcom bezpłatne badanie elewacji domów przy pomocy kamery termowizyjnej.
PPNT pasek boczny 3
PPNT pasek boczny 2
PPNT pasek boczny 1
css.php