Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny

Odpady

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zarządzanie zakładem gospodarki komunalnej. Co zrobić, aby było efektywne?

Zmiany przepisów dotyczące wynagradzania menedżerów, autoprezentacja biznesowa oraz zarządzanie procesowe to główne tematy rozpoczynającej się 7 lutego konferencji "Zarządzanie nowoczesnym zakładem gospodarki komunalnej".

Komisja Europejska wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym

Powstanie europejska platforma zrzeszająca wszystkich pracujących nad gospodarką w obiegu zamkniętym. Wsparcie finansowe tych prac zapowiedział Europejski Bank Inwestycyjny. W Komisji Europejskiej będą też regulowane przepisy dotyczące niebezpiecznych materiałów w sprzęcie elektronicznym.

Zakład w Bydgoszczy produkuje swój własny kompost

W Bydgoszczy z odpadów zielonych powstaje nawóz organiczny „Pronatural”. Właśnie uzyskał status produktu i tym samym został dopuszczony do obrotu handlowego.

W Polsce powstał Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Działalność w Polsce rozpoczął Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - pierwszy w kraju think tank, którego zadaniem będzie promocja circular economy i edukacja na jej temat.

Branża odpadowa skazana na ryzyko pożaru?

Pożar jest zdarzeniem, którego nigdy nie można wykluczyć. Dotyczy to również takich miejsc jak sortownie i składowiska odpadów. Bardzo ważne jest w tym przypadku prawidłowe, niebudzące wątpliwości ustalenie przyczyny pożaru, okoliczności które go poprzedzały, a także sprawcy pożaru.

UE zwiększy poziom recyklingu odpadów komunalnych do 70%?

Zwiększenia poziomu recyklingu odpadów komunalnych z 65 proc. do 70 proc. w 2030 r. domagają się samorządowcy z UE i komisja ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego.
MKO do 20 kwietnia
css.php