Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Conexpest nagłówkowy 750 x 300
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny
Wodzisław Śląski banner główny 750 x 100

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Samasz pasek boczny strona główna
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

W Poznaniu powstają nowe mieszkania komunalne

Przy ul. Zawady w Poznaniu rozpoczęła się budowa dwóch nowych bloków z mieszkaniami komunalnymi. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Nowe życie placu Komuny Paryskiej w ramach rewitalizacji Łodzi [WIZUALIZACJE]

W ramach rewitalizacji obszarowej Łodzi planowana jest gruntowna przebudowa placu Komuny Paryskiej. Według planów pojawi się tutaj nowa nawierzchnia, ławki, oświetlenie, stojaki rowerowe i plac zabaw. Nie zabraknie też nowych nasadzeń zieleni.

W Poznaniu powstał ogród społeczny

Na osiedlu Czecha w Poznaniu został stworzony ogród społeczny, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać owoce, warzywa i zioła, a także hodować kwiaty.

Polskie miasta się wyludniają. Które najbardziej?

Polskie miasta się wyludniają. Obecnie niespełna 61 proc. Polaków mieszka w miastach, a ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców jest mniej niż było.

Nowoczesne wizje przestrzeni miejskiej – konferencja „Dzień Planisty”

Szeroko rozumiane zagospodarowanie przestrzenne i gospodarka przestrzenna to pojęcia wielowymiarowe, obejmujące zarówno zagadnienia techniczne, przyrodnicze, jak i administracyjno-prawne oraz społeczne. Stąd też potrzeba wymiany doświadczeń w tym zakresie. Okazją ku temu jest konferencja „Dzień Planisty”, która odbywa się w Poznaniu.

Pierwsze lokale z programu Mieszkanie Plus powstaną jeszcze w tym roku

Podpisano ponad 70 listów intencyjnych na wybudowanie 20 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Pierwsze mieszkania mają być gotowe pod koniec tego roku - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.
css.php