Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny

Gospodarka przestrzenna

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zmiany w kodeksie urbanistyczno-budowlanym. Kto zyska, a kto straci?

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym, który m.in. wprowadzić obowiązek jednoczesnej pracy nad planem miejscowym i uzbrajanie działek. Ma on ułatwić inwestorom dostęp do gruntów przygotowanych pod inwestycje. Sami zainteresowani nie są jednak do końca przekonani do tego pomysłu.

Które polskie miasto najlepiej walczy z reklamami? [GŁOSOWANIE]

Które miasta w Polsce najefektywniej porządkują chaos reklamowy? Zobacz nasze zestawienie i zagłosuj na najlepszych! Nagrody czekają.

Szczecińskie TBS w 2016 r. wybudowało 300 mieszkań czynszowych

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę 297 mieszkań w 15 budynkach. Osiedle posiada przestrzeń dla rodzin z dziećmi, place zabaw i atrakcyjną lokalizację.

Lublin będzie miał bazę danych przestrzennych

W Lublinie powstaje wspólna baza danych o gospodarce przestrzennej dla lokalnego urzędu miasta i czterech uczelni wyższych.

Masz pomysł na rewitalizację Gdyni? W mieście ruszyły mobilne punkty konsultacyjne

Mieszkańcy Gdyni mogą od poniedziałku porozmawiać o propozycjach zmian w przestrzeni miasta w mobilnych punktach konsultacyjnych Gminnego Programu Rewitalizacji.

500 samorządowych mieszkań dla lokalnej społeczności w Polkowicach

Gospodarze Polkowic (dolnośląskie) wybudują w ciągu kilku najbliższych lat pięćset mieszkań komunalnych. W ciągu czterech lat inwestycja pochłonie z lokalnego budżetu niemal 100 milionów złotych.
css.php