Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna Division 970×250 1 miesiąc
Eggersman 970 x 250
Wodzisław Śląski banner główny
Pol Eco System 970 x 250
PK.pl konkurs pojemniki 970 x 250

Smart city

Wpisy

Royal Brinkman 300 x 600
Piaggio 300×600
Stowarzyszenie Polski Recykling
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

PGNiG stworzyło inkubator dla start-upów z sektora energetyki

Spółka PGNiG stworzyła właśnie pierwszy w Polsce inkubator przedsiębiorczości dla młodych naukowców i innowacyjnych przedsięwzięć z sektora naftowo-gazowniczego. W zamian za wiedzę, wsparcie ekspertów i dostęp do swojego zaplecza, chce zyskać nieszablonowe pomysły i innowacje, które pomogą prześcignąć konkurencję. Do 2022 roku gazowa spółka zamierza przeznaczyć na rozwój innowacji, współpracę ze start-upami i działalność badawczą około 680 mln zł.

Miasta stawiają na efektywne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie wpisuje się w ideę smart city, którą rozwija wiele polskich miast. Na czym ono polega, z jakimi wiąże się kosztami i na co należy zwrócić uwagę, aby uniknąć błędów podczas realizacji inwestycji?

Resort Morawieckiego stawia na średnie miasta. W najbliższych latach otrzymają 2,5 mld zł

Wsparcie z funduszy unijnych, doradztwo i pomoc w ściąganiu inwestorów oraz środki na inwestycje z Funduszu Inwestycji Samorządowych – to część narzędzi, które Ministerstwo Rozwoju chce wykorzystać w ramach planu wspierania średnich miast w Polsce. W pierwszej kolejności wsparcie dostaną 122 miasta, które borykają się z największymi problemami społecznymi i gospodarczymi.
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska

Rząd zapowiada kolejne mobilne dokumenty. Dobre wieści m.in. dla studentów i rodziców

Ministerstwo Cyfryzacji testuje mobilny dowód osobisty. - Na jesieni będą dokumenty kierowcy i pojazdu. (...) Następnie karta studencka, karta miejska, karta emeryta i rencisty, karta osoby niepełnosprawnej, karta dużej rodziny, a później następne, które przyjdą nam do głowy - zapewnia w rozmowie z PAP minister Anna Streżyńska.

Streżyńska: będzie jeden portal dla administracji

Ministerstwo Cyfryzacji planuje utworzyć jeden portal dla administracji, który zintegruje wszystkie usługi on-line. Obecnie są one udostępniane w różnych miejscach przez poszczególne ministerstwa i urzędy administracji publicznej. Portal będzie działał od przyszłego roku.

Smart city to również smart obywatele. Podsumowanie konferencji ,,Smart City – założenia i perspektywy” 2017

Możliwości rozwoju polskich miast i regionów, rola zaangażowania społecznego oraz zarządzanie zasobami ludzkimi były głównymi tematami kongresu ,,Smart City - założenia i perspektywy'' 2017. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Successpoint w Gdańsku.
css.php