Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny
Trusted Cloud

Smart city

Wpisy

Samasz pasek boczny strona główna
MKO do 20 kwietnia
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Wrocław otwiera dane rowerowe

Pomysł na otwarcie statystyk związanych m.in. z infrastrukturą rowerową i rowerem miejskim we Wrocławiu pojawił się na początku roku. Obecnie trwają prace, które mają zrealizować ten cel.

Instytucje publiczne będą mogły zgłaszać problemy przez Internet. 12 mln zł na program e-Pionier

Wkrótce rusza projekt w ramach pilotażowego programu e-Pionier (Program Operacyjny Polska Cyfrowa) na rzecz rozwoju społeczeństwa cyfrowego.

Są pieniądze na drogi i cyfryzację w Polsce

W województwach wielkopolskim i warmińsko-mazurskim ogłoszono nabory wniosków na projekty związane z modernizacją sieci drogowej. Na Śląsku będzie można się natomiast ubiegać o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z rozwojem cyfrowych usług publicznych.

Chmura obliczeniowa ma strategiczne znaczenie dla sektora publicznego

Chmura, jako miejsce gromadzenia danych, może mieć strategiczne znaczenie dla funkcjonowania instytucji publicznych oraz świadczenia e-usług. Z jej wykorzystywaniem łączą się jednak określone zagrożenia.

Rząd rozpoczął prace nad elektronicznym dowodem tożsamości. Na początku tylko dla MON

We wtorek oficjalnie powołano do życia konsorcjum, którego celem będzie stworzenie w przeciągu kilku najbliższych lat Polskiego Elektronicznego Dowodu Tożsamości (PEDT). Technologia, jak deklarują inicjatorzy projektu, ma być najlepszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

Wrocław: aplikacja na telefon pozwala ocenić wpływ smogu na stan zdrowia

Aplikację na telefon pozwalającą ocenić wpływ smogu i innych zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia opracowali wrocławscy lekarze. Służy ona nie tylko zebraniu materiału naukowego, lecz także może pomóc w diagnozie, np. zalecić wizytę u lekarza.
PPNT pasek boczny 3
PPNT pasek boczny 2
PPNT pasek boczny 1
css.php