Agenci Centralnego Biura Antykorucpyjnego ze Szczecina zatrzymali kolejne 11 osób w śledztwie dotyczącym korupcji przy dostawach biomasy do Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrownia Szczecin. Razem to już grupa 33 podejrzanych.

Oddział CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji przy dostawach paliwa do pieca zasilanego biomasą w Elektrowni Szczecin. Ustalono, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa, w zamian za korzyści majątkowe, potwierdzali, że ciężarówki wypełnione były odpowiednią technicznie biomasą choć w rzeczywistości tak nie było.

Agenci CBA ze Szczecina zatrzymali kolejne 13 osób – sześciu kierowców ciężarówek oraz pięciu przedstawicieli producentów biomasy. Wszyscy usłyszeli w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w tym wątku śledztwa 22 osoby, m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra Elektrowni Szczecin.

Ówczesny główny inżynier Elektrowni Szczecin został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań zabezpieczono ponad 100 tys. zł w pomieszczeniach służbowych pracowników Elektrowni Szczecin. Trzy osoby zatrzymanych zostały wtedy tymczasowo aresztowane.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa – Polskiej Grupy Energetycznej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj