Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Kolejny nabór

Kolejny nabór
25.02.2010, o godz. 12:35
czas czytania: około 2 minut
0

W czerwcu 2010 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje kolejny, już trzeci nabór w ramach „Programu dla przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii i obiektów wysokosprawnej kogeneracji – Część 1”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_01.03.24-01.04.24

III Konkurs będzie adresowany głównie do tych Inwestorów, którzy posiadają dokumenty wskazujące na możliwości lokalizacyjne dla inwestycji oraz techniczne i logistyczne w zakresie eksploatacji, ale przedsięwzięcie wymaga uzupełnienia finansowania.

Wysokość pożyczki, udzielanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będzie mogła wynosić do 75% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, którego koszt całkowity nie może być mniejszy, niż 10 mln zł. Możliwe jest umorzenie – do 50% kwoty pożyczki, w zależności od rentowności przedsięwzięcia.

Na powyższy cel Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć nie mniej, niż 900 mln zł

Główne planowane założenia Konkursu III przedstawiają się następująco:

1. W pierwszym etapie składane będą wnioski zawierające podstawowe dane o przedsięwzięciu, z dołączonym dokumentem rejestrowym oraz udokumentowanym prawem do realizacji przedsięwzięcia na wskazanym terenie; nabór wniosków przewiduje się w dniach 1 – 15 czerwca 2010 roku;

2. Wstępna ocena przedsięwzięć, prowadząca do uszeregowania projektów wg wskaźnika: dynamiczny koszt jednostkowy (DGC);

3. Udzielenie promes dla przedsięwzięć zakwalifikowanych do udzielenia dofinansowania (z zastrzeżeniem ponownej weryfikacji w zakresie pomocy publicznej, pozytywnej oceny finansowej, w tym ustalenia zabezpieczeń oraz utrzymania wysokiej oceny wniosku – wskaźnik: dynamiczny koszt jednostkowy DGC) – do końca listopada 2010 roku;

4. Wysłanie zaświadczeń o wstępnej kwalifikacji do udzielenia pomocy, umożliwiających rozpoczęcie inwestycji – dla pozostałych przedsięwzięć ocenionych pozytywnie, które nie zostały zakwalifikowane do udzielenia dofinansowania, ze względu na wyczerpanie puli alokacji – podmioty te będą mogły rozpocząć realizację przedsięwzięcia na własne ryzyko a udzielenie dofinansowania będzie możliwe po ewentualnym uwolnieniu środków finansowych lub zwiększeniu alokacji na ten cel – do końca listopada 2010 roku.

5. Proces przygotowania przedsięwzięcia (prowadzony przez wnioskodawców), tj.:
• Przygotowanie/aktualizacja studium wykonalności
• Wykonanie projektu technicznego;
• Uzyskanie pozwolenia na budowę
• Uzyskanie innych wymaganych decyzji (np. promesy na wytwarzanie energii elektrycznej; warunki przyłączenia do sieci);
• Zapewnienie środków finansowych, pozwalających na pełne zbilansowanie przedsięwzięcia.

6. Złożenie przez Wnioskodawców dokumentacji potwierdzającej gotowość przedsięwzięcia do realizacji – sukcesywnie, po dostatecznym przygotowaniu przedsięwzięcia (zakres podany w punkcie 5), lecz nie później, niż do końca maja 2011 r. (w uzasadnionych przypadkach okres ten może być wydłużony o kolejne 6 miesięcy)

7. Zawieranie umów o dofinansowanie (z ewentualnym ustaleniem maksymalnego poziomu umorzenia) – do 12 miesięcy od udzielenia promesy, nie później, niż do końca listopada 2011 r.

źródło: nfosigw.gov.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024