Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Niezwykłe projekcje świetlne na łódzkich budynkach

Niezwykłe projekcje świetlne na łódzkich budynkach
jw
29.09.2016, o godz. 10:32
czas czytania: około 3 minut
0

Gigantyczne błyszczące ważki unoszące się nad wielkimi pąkami świecących nenufarów, zionący ogniem smok, koncert w świetle okien zabytkowej kamienicy pod Gutenbergiem – to zaledwie kilka atrakcji, które są warte uwagi podczas 6. edycji festiwalu światła Light.Move.Festival.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b wykroczenia 10.06 [23.04-10.06.24]

Light.Move.Festival. zagości w Łodzi w dniach 6-9 października. Już dziś warto zapoznać się z atrakcjami, które zaprezentują artyści.

Zeszłoroczne pochwały, które zebrała wielkoformatowa projekcja na fasadzie Kościoła przy ulicy Sienkiewicza 38, zachęciła Fundację do ponownego umieszczenia w programie Light.Move.Festival. mappingu 2D/3D w tej samej lokalizacji. W tym roku, artyści Sebastian Jachimowicz i Robert Słowik wyczarują na fasadzie kościoła mapping, który porwie gości festiwalowych do zaklętej krainy nieskończonych możliwości i metamorfoz pełnych magicznych dźwięków. Kolejny mapping ich projektu powstanie przy ulicy Piotrkowskiej 76. Goście zobaczą różne odsłony smoka wtapiającego się w architekturę kamienicy.

Projekcje wielkoformatowe można oglądać także na placu Wolności. Mapping 2D/3D „Fantasmagoria” zrealizuje znany francuski artysta Yves Moreaux. Swoją opowieść koncentruje wokół podróży pełnej sennych przygód. Świat marzeń atakuje widza, zaburza jego równowagę, pozwalając uwolnić się od rzeczywistości. A wszystko oparte na nieskończoności barw.

Na Moniuszki 4 powstanie projekt „Horrendum”. Artyści zabiorą uczestników w podróż do przerażającego świata koszmarów sennych. Ale i ten sen w końcu się kończy i pozostaną tylko wspomnienia.

Projekcję „The Rainbow House” tworzy Patrice Warrener, francuski twórca o ogromnym dorobku artystycznym, którego świetlne kreacje inspirowane są światem ferii barw i architektury. Kamienica Piotrkowska 149 w trzech odsłonach artysty – to nieskończoność kolorów i odważna wizja artysty. Miliony barw porwą nas do świata baśni i dziecięcych, kolorowych snów.

Wyjątkowe instalacje świetlne

W Pasażu Schillera stanie instalacja inspirowana naturą oraz przedmiotami codziennego użytku. Ideą instalacji jest zabranie przechodniów do innego świata. Tym razem wspomnienia długich, nieprzespanych nocy przy książce. Za projektem „La Lampounette” stoi grupa Tilt od wielu lat prezentująca swoje prace na największych festiwalach światła na świecie.

W Parku Sienkiewicza stanie ogromna podświetlana kopuła. Obraz wyświetlany na niej będzie można oglądać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.

Kolorowy świat Wonderland

Do bajkowego, pełnego magii świata zaprasza Park Staromiejski. To w nim obrazy, dźwięki, emocje i myśli złożą się na marzenia oraz senne koszmary. Czekać będą tam bajkowe stwory, mówiące zwierzęta i śpiewające kwiaty. Wyimaginowany świat Wonderlandu zabierze widza
w podróż do własnego wnętrza, gdzie wyobraźnia nie zna granic i poprowadzi nas tam, gdzie chce.

Tym razem Park Staromiejski połączy nas z Manufakturą. A wszystko dzięki instalacji artystów z Izraela. Zwiedzający będą mogli przemienić się w anioła. Gigantyczne, świecące skrzydła z błyszczącą aureolą otulą nas i fota na pamiątkę gotowa.

Koncert w kamienicy pod Gutenbergiem

Koncert w świetlnej oprawie ma już swoją tradycję i każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W 6. edycji goście festiwalowi będą świadkami niezwykłego spektaklu muzycznego „ŁÓDŹ Story”, którego gwiazdami staną się studenci Akademii Muzycznej w Łodzi.

Bezpłatna aplikacja LMF

Wszystkie atrakcje ze zdjęciami i opisami znajdą się w nowej bezpłatnej aplikacji Light.Move.Festival. dostępnej na komórkę. Aplikacja została podzielona na kilka kategorii. Instalacje świetlne, projekcje, mapping 3D i wydarzenia towarzyszące będą zawierać opisy i zdjęcia atrakcji festiwalowych. Te, które spodobają się nam najbardziej będziemy mogli umieścić w zakładce „Mój LMF” i zobaczyć ich lokalizacje na mapie łódzkiego śródmieścia. Z kolei kategoria „Parkingi” wskaże nam, gdzie podczas trwania festiwalu możemy zaparkować samochód.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024