Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

„Nie chcemy umierać za węgiel!”. Polscy ekolodzy przekazali KE listę podpisów przeciwko smogowi

„Nie chcemy umierać za węgiel” - z takimi hasłami pojawili się aktywiści i organizacje pozarządowe pod siedzibą Komisji Europejskiej Warszawie. Jej przedstawicielom przekazali kopertę z 24 tys. podpisów osób, które chcą żądają lepszej jakości powietrza w Polsce.

Aż szesnaście polskich miast już wyczerpało limit smogu na 2017 rok

Szesnaście polskich miast zaledwie w półtora miesiąca przekroczyło dopuszczalny, roczny limit 35 dni z przekroczeniem norm jakości powietrza. Zanieczyszczonym powietrzem najczęściej oddychają mieszkańcy południowej i centralnej Polski.

W środę w całym kraju ogromne stężenie zanieczyszczeń powietrza

Tak dużego smogu nie było w całej Polsce od ponad miesiąca. Większość stacji pomiarowych notuje bardzo wysokie stężenia szkodliwych pyłów w powietrzu. Wyjątkiem są obszary pasa nadmorskiego.

Dziś w całej Polsce odbywają się EkoWalentynki

Dzisiaj jest dobra okazja, by swoje serdeczne uczucia skierować do Ziemi - twierdzą organizatorzy corocznej akcji EkoWalentynki.
Jan Szyszko podczas zebrania Rady Ministrów

Szczyt klimatyczny COP24 odbędzie się na Śląsku? Szyszko liczy na prezentację technologii węglowych

Niewątpliwie Śląsk ma kilka atutów, które mogłyby zachęcić do powierzenia mu miana organizatora COP24 w 2018 roku - powiedział PAP minister środowiska Jan Szyszko. Jednak, jak dodał, nic nie jest przesądzone, a kolejne miasta myślą o zgłoszeniu swoich kandydatur.

Rozwiąż nasz najnowszy Quiz Ekologiczny! [QUIZ]

Po raz kolejny mamy dla Was dziesięć pytań o ekologii i najnowszych wydarzeniach z branży ochrony środowiska. Odpowiedz na wszystkie i sprawdź swoją wiedzę!
MKO do 20 kwietnia
css.php