Współpraca polegać ma na wymianie doświadczeń dotyczących samochodów elektrycznych, baterii, a także magazynów energii.

Memorandum podpisał minister energii Krzysztof Tchórzewski, a w imieniu chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych – Miao Wei.

Porozumienie jest wstępem do współpracy w obszarze elektromobilności, która polegać będzie m.in. na wymianie informacji oraz doświadczeń, organizacji wizyt studyjnych, tworzeniu platform współpracy pomiędzy firmami i instytutami badawczymi i ulepszaniu współpracy technologicznej obejmującej badania i rozwój.

– Chcemy aktywnie uczestniczyć w globalnej rewolucji związanej z rozwojem elektromobilności – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jego zdaniem, współpraca między Polską i Chinami przyniesie obopólne korzyści.

Minister dostrzega również ogromny potencjał współpracy z firmami chińskimi zarówno z sektora motoryzacyjnego, jak i firmami produkującymi baterie, magazyny energii oraz z całym sektorem technologii informacyjno-komunikacyjnych obsługującym sektor motoryzacyjny.

Zdaniem ministra Tchórzewskiego polskie firmy już dzisiaj odnoszą sukcesy na polu elektromobilności. – Przykładem są polscy producenci autobusów, którym udało się stworzyć produkty z powodzeniem konkurujące na światowych rynkach – powiedział Tchórzewski.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj