1 / 6

W Poznaniu rozpoczęła się akcja promująca zrównoważony transport w mieście.

Kampania, którą dotychczas poznaniacy mogli znać z tramwajów, autobusów, przystanków, czy internetu, w piątkowy wieczór przeniosła się do centrum miasta.

Wieczorem na Placu Wolności w Poznaniu zagrał DJ, rozłożono także poduszki do leżenia. Po centrum na Poznańskich Rowerach Miejskich (PRM) jeździła grupa rowerzystów w specjalnych koszulkach, którzy rozdawali przechodniom przypinki i ulotki zachęcające do korzystania m.in. z komunikacji miejskiej czy parkingów Park & Ride.

W ramach akcji odbył się też flash mob, w którym pojawiły się wszystkie sposoby przemieszczania się po mieście: na piechotę, tramwajem, autobusem, rowerem, motocyklem, samochodem, a nawet na deskorolce.

– W tej kampanii zachęcamy poznaniaków do tego, żeby poruszając się po mieście korzystali z różnych środków transportu. Czasem lepiej zamiast samochodem pojechać taksówką, bo nie trzeba płacić za parking i szukać wolnego miejsca. Warto wybrać tramwaj, bo będzie szybciej i taniej niż samochodem. Dlatego mówimy: „Przesiądź się” – podkreśla Tomasz Lisiecki, zastępca dyrektora gabinetu Prezydenta w UMP.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj