Zapraszamy do zabawy! Czeka na Was 10 pytań, które sprawdzą Waszą wiedzę o ochronie przyrody i ekologii. Do dzieła!

Śledzisz na bieżąco wszystkie informacje o ochronie środowiska? Kliknij "Dalej" i sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

1) Specjaliści z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA oraz Grupy Orlen, którzy odkryli nowe złoże gazu ziemnego w Polsce, znajdujące się w okolicy:
2) W Izraelu ok. 75% wody pitnej to woda:
3) Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy dotyczące systemu poboru opłat drogowych. Proponuje, by samochody z zerową emisją (np. elektryczne) miały:
4) Organizacja Recycling Association za poważne zagrożenie dla środowiska uznała:
5)

W pilotażowym programie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) bierze w Polsce udział pięć gmin. Są to:
6) Badacze ze Szwecji i Estonii za pomocą zdjęć satelitarnych i programu, który odróżnia wody powierzchniowe od otoczenia policzyli, że na świecie istnieje:
7) W celu ratowania żubra w 1923 r. założono Międzynarodowe Towarzystwo Ochrony Żubra. Pierwszym krokiem było ustalenie liczby żubrów czystej krwi. W efekcie obecnie żyjące żubry pochodzą od:
8) Do roślin z rodziny astrowatych nie należy:
9) Nową klasę mikroorganizmów z grupy archeonów, które egzystują w ekstremalnie nieprzyjaznym środowisku o zakwaszeniu na poziomie pH 10 i w temperaturze 55°C, a dodatkowo mogą przetwarzać odpady organiczne w metan. odkryto w:
10) Grupa naukowców z czterech amerykańskich uczelni stwierdziła, że zmiana nawyków żywieniowych Amerykanów, polegająca na porzuceniu wołowiny na rzecz fasoli, pozwoliłaby:

Imię

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj