Z naziemnych instalacji fotowoltaicznych skorzystają dwie firmy z Sochaczewa.

Pierwsze prace budowlane ruszą już na początku maja. Umowa zakłada uruchomienie dwóch elektrowni słonecznych o mocy 900 KWp każda. Do ich budowy zostaną wykorzystane innowacyjne moduły fotowoltaiczne Freevolt TM o mocy 270-280 Wp oraz falowniki Fronius. Koszty realizacji projektu w pełni pokrywają inwestorzy. Wykonawcą obu instalacji będzie firma FreeVolt.

– Coraz więcej firm, instytucji oraz samorządów dostrzega konieczność troski o otaczające je środowisko. Nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny. Koszt takiej inwestycji zwraca się już po kilku latach i pozwala zmniejszyć wydatki wynikające z bieżącego zużycia energii – przekonuje Łukasz Nowiński z firmy FreeVolt.

Dwie naziemne instalacje w Sochaczewie są kolejnym przedsięwzięciem realizowanym w ostatnim czasie przez bydgoską firmę. Kilka tygodni temu FreeVolt wykonała jeden z największych projektów pilotażowych w Polsce w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i małopolskiego zyskało instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy nominalnej 802,1 kWp. Projekt był realizowany na zlecenie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj