Warszawski zarząd zieleni ogłosił konkurs, którego celem będzie zazielenienie największych i najbardziej reprezentacyjnych stołecznych ulic.

Zadaniem projektantów będzie wykonanie koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż warszawskich ulic wraz z nasadzeniami. Do zazieleniania wytypowanych zostało 14 arterii.

– Już czekamy na pierwsze szkice i projekty zmian. Nasze oczekiwania są tym większe, że zieloną metamorfozę mają przejść ulice, które są prawdziwym kręgosłupem komunikacyjnym dzielnicy. Teraz oprócz swojej ważnej roli w transporcie, mają szansę zyskać także znaczenie wizerunkowe – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

Inicjatywa odbywa się w ramach projektu Zielone Ulice Warszawy. Jest to projekt ujęty systemowo. W sumie zielone metamorfozy zostaną wykonane na niemal 80 dużych warszawskich ulicach, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych, którymi nie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łącznie we wszystkich dzielnicach pojawi się ok. 18 tys. drzew. W ciągu dwóch lat na ten cel zostanie przeznaczone ponad 20 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj