Stołeczni urzędnicy rozpatrzyli wnioski o dofinansowania m.in. na usuwanie azbestu, inwestycje w odnawialne źródła energii czy likwidację szamb.

Mieszkańcy stolicy zawnioskowali o dotacje z budżetu miasta dla 1994 inwestycji służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej. Łączna kwota dofinansowania wszystkich projektów to blisko 15 mln zł. Niemal 600 z tych przedsięwzięć związana będzie bezpośrednio z ochroną powietrza.

Warszawiacy złożyli 399 wniosków na wymianę pieców na łączną kwotę 3,23 mln zł. W ramach tzw. ekodotacji planowane są także podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – w 2017 r. zrealizowane zostaną 33 takie wnioski z wsparciem ponad 600 tys. zł.

W Warszawie popularne są również inwestycje w OZE. Na 2017 rok złożono prawie 700 wniosków, a łączna kwota finansowania tego obszaru z budżetu miasta to ponad 8 mln zł. Zdecydowana większość wniosków dotyczy montażu paneli fotowoltaicznych. Mieszkańcy wnioskowali także o dotacje na pompy ciepła oraz montaż kolektorów słonecznych.

W ramach warszawskich ekodotacji prawie 900 tys. zł przeznaczono też na likwidację azbestu – zostanie on usunięty z 77 lokalizacji.

Rekordowa liczba wniosków dotyczyła prac wodociągowo-kanalizacyjnych. W tym roku zrealizowanych ma zostać ponad 800 inwestycji z dofinansowaniem wynoszącym w sumie 2,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj