Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny
Trusted Cloud

Woda i ścieki

Wpisy

Samasz pasek boczny strona główna
MKO do 20 kwietnia
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zmiany w prawie wodnym: bez szczegółów nie można przygotować się do wprowadzenia nowego prawa

Mimo, że w ubiegły piątek (3 marca) Ministerstwo Środowiska przekazało ostateczną wersję projektu ustawy Prawo wodne do Kancelarii Premiera, do dziś nie są znane jego szczegóły. Władze nie publikują dokumentu i zapowiadają wejście w życie nowego prawa od 1 lipca 2017 r. Z kolei prawnicy zastanawiają się, czy przygotowywana w pośpiechu ustawa nie przyniesie więcej strat niż korzyści.

W Dąbrowie Górniczej uczczą Światowy Dzień Wody

Wspólne projektowanie parasolek i toreb ekologicznych, konkursy filmowy i fotograficzny oraz woda w roli głównej. Te i wiele innych atrakcji przygotowują Dobrowskie Wodociągi z okazji Światowego Dnia Wody. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce odbędzie się w najbliższą sobotę.

W Warszawie trwa III Forum Ochrony Środowiska

W stolicy trwa konferencja Forum Ochrony Środowiska, organizowana przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie”. Podczas trzeciej edycji spotkania organizatorzy postanowili omówić zaprojektowany przez MR dokument pn. „Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”, który będzie miała w najbliższych latach duże znaczenie dla branży wod-kan.

Dotacje na inwestycje wod-kan w Wielkopolsce nie pokryją potrzeb gmin [KOMENTARZ]

Unijne pieniądze nie zaspokoją potrzeb wielkopolskich gmin w zakresie inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych – uważa dr Tomasz Warężak z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Ceny wody wzrosną najwcześniej za dwa lata? Jest projekt nowego Prawa wodnego

Opłaty za pobór wody dla mieszkańców, przedsiębiorców, rolników czy przemysłu wzrosną najprawdopodobniej dopiero od 2019 r. - wynika z wypowiedzi wiceministra środowiska Mariusza Gajdy udzielonej PAP. Ministerstwo przekazało rządowi projekt nowego Prawa wodnego.

Kamery sprawdzą co kryje się w łódzkich kanałach [WIDEO]

Nowe urządzenia na wyposażeniu ZWiK Łódź posłużą m.in. do wykrywania awarii w kanałach, których stan techniczny w większości można ocenić tylko przy użyciu specjalistycznych kamer.
PPNT pasek boczny 3
PPNT pasek boczny 2
PPNT pasek boczny 1
css.php