Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
PIĄTKA S.J. do 2 lipca

Woda i ścieki

Kompleksowa 750 x 200
Envicon Environment 750 x 200
Weiss strona główna 750 x 200
DEE rewolucja odpadowa 750 x 200
Edukacja banner strona główna
Banner konferencja Suszenie osadów sciekowych 750×200

Wpisy

Royal Brinkman 300 x 600
Stowarzyszenie Polski Recykling
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zagospodarowanie osadów ściekowych wyzwaniem dla kraju [AKTUALIZACJA]

Brak nowych rozwiązań prawnych, nadzoru nad procesem stabilizacji osadów i błędna optymalizacja kosztów – to czynniki, które m.in. prowadzą do produkowania osadów ściekowych niskiej jakości. Te zaś dużo trudniej zagospodarować. Specjaliści z branży wod-kan z całej Polski rozpoczęli w Kołobrzegu konferencję dot. osadów ściekowych.

Jak zagospodarować osady ściekowe? Konferencja w Kołobrzegu już jutro!

Powstawanie, przetwarzanie i właściwości osadów ściekowych, a przede wszystkim ich zagospodarowanie od wielu lat są tematem dyskusji w Polsce i na świecie. Jutro w Kołobrzegu odbędzie się konferencja, podczas której naukowcy i praktycy szczegółowo omówią to zagadnienie i spróbują odpowiedzieć na pytania nurtujące branżę wod-kan.
Kran, umywalka

Droższa woda w Białymstoku i Olsztynie, tańsza na Pomorzu

Mieszkańcy Warszawy i okolic nie będą płacić więcej niż obecnie za wodę i ścieki do połowy przyszłego roku - wynika z informacji PAP. Głębiej do kieszeni będą musieli sięgnąć mieszkańcy Białegostoku i Olsztyna. Spadły za to opłaty w niektórych miastach na Pomorzu.
Kawiarniany stolik na lotnisku z butelką wody i kubkiem kawy

Butelka wody na polskim lotnisku kosztuje nawet 6,5 zł. Sprawą zajął się UOKiK

UOKiK, zaalarmowany przez pasażerów narzekających na wygórowane ceny wody w strefach wolnocłowych polskich lotnisk, poprosił zarządców portów lotniczych o szczegółowe dane na ten temat. Okazało się, że najtańsza woda jest w Rzeszowie i Lublinie; najdroższa - w Poznaniu i Katowicach.
Plastikowe odpady na plaży

ONZ apeluje o działania na rzecz ochrony mórz i oceanów, zapowiada konferencję

O wspólne podjęcie działań mających zapobiec dalszemu pogarszaniu się stanu mórz i oceanów zaapelował w środę przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego ONZ Peter Thomson. Problematyce tej poświęcona będzie nadchodząca konferencja ONZ.
Tama na rzece

Tamy na rzekach zmieniają klimat

Zbiorniki wodne utworzone przez stawiane na rzekach zapory mogą mieć - wskutek osiadania w nich dużych ilości węgla organicznego - znaczący wpływ na obieg węgla w przyrodzie i globalny klimat, twierdzą naukowcy na łamach pisma ”Nature Communications”.
css.php