Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Banner głowny – Transma
Bentley – banner główny

Woda i ścieki

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Zbiorniki wody pitnej w Polsce. Jak zmieniały się przez lata? [GALERIA]

Historia największych zbiorników wody pitnej w Polsce potoczyła się bardzo różnie. Niektóre z nich zachowały swoją pierwotną funkcję, natomiast inne, po wyłączeniu z eksploatacji, przeszły transformację i zaczęły odgrywać rolę edukacyjną.

Kujawsko-pomorskie ścieki z dofinansowaniem

Gospodarka wodno-ściekowa na terenie objętym funkcjonowaniem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego zostanie zasilona unijnym wsparciem. Do rozdania jest ponad 16 mln zł.

Horrendalnie wysokie ceny wody na polskich lotniskach. UOKiK kontroluje i zaleca stawianie poidełek

Za wodę butelkowaną na polskich lotniskach trzeba zapłacić nawet 10 razy więcej niż w zwykłym sklepie. UOKiK po skargach konsumentów zaczął badać sprawę i sprawdza, czy nie doszło do tzw. „zmowy cenowej”. Zaleca też zamontowanie poidełek na terenie portów lotniczych.

Małże sprawdzą czystość wody na Śląsku

Wodę pitną dostarczaną przez GPW do ponad półtora miliona mieszkańców Śląska, kontrolować będą małże słodkowodne, które ulokowane zostaną w Stacji Uzdatniania Wody „Czaniec” w Kobiernicach.
video

Warszawskie wodociągi ostrzegają przed oszustami [WIDEO]

W związku z coraz częstszymi przypadkami oszustw i wyłudzeń pod przykrywką np. sprawdzania jakości wody, stołeczne MPWiK informuje mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach i dobrych praktykach podczas takich kontroli.
Oczyszczalnia ścieków w Słupsku

Sorbenty stworzone przez polskich naukowców pozwolą na usuwanie anionów w ściekach

Ujemnie naładowane anionowe formy metali ciężkich bardzo trudno usunąć ze ścieków przemysłowych, bo nie przyłączają się one do klasycznych materiałów stosowanych w procesach oczyszczania. Naukowcy z AGH potrafią jednak przystosować metody oczyszczania do tych uciążliwych form pierwiastków.
MKO do 20 kwietnia
css.php