Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Eggersman 970 x 250

Zieleń miejska

Edukacja banner strona główna
Banner termiczne 750 x 300

Wpisy

Educarium pasek boczny 300 x 250
Zieleń to życie banner 300×250

Wpisy

W Lesznie będzie rynek pod skrzydłami szybowca

12,5 mln zł potrzeba na przebudowanie placu Jana Metziga i Nowego Rynku w Lesznie. Wyłoniono już projekt architektoniczny, według którego wokół dębu Bolek pojawi się ażurowa pergola, a nad placem targowym rozpostarte będą skrzydła szybowca. Nie wiadomo jeszcze kiedy inwestycja zostanie zrealizowana.

Nowa ulica i woonerf w Łodzi

W 2018 r. rozpocząć ma się przebudowa ul. Nowotargowej w Łodzi. Połączy ona al. Piłsudskiego z dworcem Łódź Fabryczna. Natomiast ul. Targowa zmieniona zostanie w zielony woonerf. Koszty budowy oceniane są na 30 mln zł.

W Bydgoszczy młodzi rodzice sadzą drzewa. To pamiątka narodzin dziecka

W Bydgoszczy młodzi rodzice mogą zasadzić drzewo z okazji narodzin swojego dziecka.

Park we Włocławku czeka rewitalizacja. Miasto pozyskało 11 mln zł dofinansowania

11 mln zł dofinansowania pozyskał Włocławek na rewaloryzację zabytkowego parku im. Henryka Sienkiewicza. Pieniądze pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Adoptuj pszczołę. Polskie zapylacze czekają na pomoc

Rozpoczęła się piąta edycja organizowanej przez polski oddział Greenpeace akcji Adoptuj Pszczołę. Za zebrane pieniądze powstaną „hotele” dla owadów i ogrody społeczne, prowadzone będą badania naukowe, podjęta zostanie próba stworzenia Narodowej Strategii Owadów Zapylających.

Ulica Świętokrzyska w Warszawie ma ponad 200 nowych drzew

Stolica pod względem zieleni miejskiej zmienia się nie do poznania. Akcja „Milion drzew dla Warszawy”, regularne zazielenianie ulic, tworzenie skwerów i rewitalizowanie parków – to inicjatywy, które z dużym rozmachem realizuje stołeczny zarząd zieleni.
css.php