Komisja Europejska wycofała z Trybunału Sprawiedliwości UE skargę złożoną w związku z niedopełnieniem obowiązku wdrożenia w Polsce przepisów dotyczących recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 2015 r. Komisja Europejska pozwała Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w związku z niedopełnieniem obowiązku wdrożenia przepisów UE w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W polskim prawie nowe przepisy powinny znaleźć się do 14 lutego 2014 r. Komisja wnioskowała wówczas o nałożenie kar na nasz kraj w wysokości 71,6 tys. euro dziennie do czasu wdrożenia przepisów.

Z początkiem tego roku ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym weszła w życie. W związku z wypełnieniem obowiązku wdrożenia wymaganych przez Unię przepisów, Komisja Europejska wycofała skargę z Trybunału Sprawiedliwości UE. O sprawie poinformował “Przegląd Komunalny” wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, z którym redakcja przeprowadziła wywiad (pełen zapis znajdzie się  kwietniowym wydaniu miesięcznika).

Chcesz wiedzieć więcej na temat recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego? Zapisz się na kwietniową konferencję!

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj