1 / 3

W będzińskim Parku Warpie, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Aktywności Rodzinnej, powstał Wodny Plac Zabaw, który zapewni rozrywkę najmłodszym podczas letnich upałów.

Na miejsce wodnych atrakcji składa się niecka basenowa o powierzchni ponad 300 m2 z urządzeniami wodnymi oraz zaplecze sanitarne: toalety i zewnętrzne prysznice, parawany do przebierania, a także pomieszczenia techniczne.

W parku znalazły się także tunele wodne, gejzery, kwiatki tryskające wodą, armatki wodne i przelewowe wiaderka, które przyciągają rzesze najmłodszych, nie tylko z terenu Będzina. Dzieci mogą korzystać z atrakcji wyłącznie pod okiem rodziców lub dorosłych opiekunów.

Najmłodsi mogli testować urządzenia już tydzień przed oficjalnym otwarciem, które odbyło się w sobotę 30 lipca. Liczba użytkowników przerosła najśmielsze oczekiwania inwestora, którym jest Miasto Będzin.

Z okazji otwarcia najnowszej inwestycji władze miasta zorganizowały festyn z liczną ofertą zabaw, animacji, konkursów i niespodzianek.

– Wodny Plac Zabaw jest miejscem bezpiecznym, ogrodzonym i objętym miejskim monitoringiem, a jego lokalizacja sprzyja rodzinnemu wypoczynkowi w otoczeniu zieleni – podkreśla Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Czytaj więcej

Skomentuj