Powstałe w 2015 r. Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów, które zrzesza polskie spalarnie odpadów już wkrótce formalnie dołączy do szeregów swojego europejskiego odpowiednika – Confederation of European Waste-to-Energy Plants. Oficjalnie nastąpi to na początku 2017 r.

Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów już od ponad dwóch lat próbowało przystąpić do CEWEP, jednak, jak deklarują przedstawiciele stowarzyszenia – nie było ono organizacyjnie przygotowane do wstąpienia w szeregi europejskiej struktury.

Natomiast organizacja poczyniła już stosowne kroki i przedstawiła odpowiedni wniosek na członka stowarzyszenia do Confederation of European Waste-to-Energy Plants. Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów już współpracuje z CEWEP – jako obserwator brało m.in. udział w konferencji zorganizowanej w czerwcu w Rotterdamie.

– Nareszcie przyszedł właściwy moment, abyśmy oficjalnie wstąpili w szeregi Confederation of European Waste-to-Energy Plants (CEWEP) – mówi Andrzej Drewniak, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów. – Oficjalne, formalne przyjęcie naszego stowarzyszenia do szeregów CEWEP powinno nastąpić najpóźniej w marcu przyszłego roku – informuje Drewniak.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów oficjalnie zarejestrowało swoją działalność na początku 2015 r. Jest ono spadkobiercą Forum Beneficjentów Projektów Spalarniowych. W zarządzie stowarzyszenia zasiedli przedstawicielespalarni odpadów komunalnych w Koninie, Białymstoku, Krakowie i Bydgoszczy oraz zarządu MPEC w Olsztynie.

Czytaj więcej

Skomentuj