Duńska firma inżynieryjno-doradcza Ramboll jest pierwszą zagraniczną firmą, która zaprojektowała morską farmę wiatrową o mocy 400 MW w Chinach. Będzie to jedna z największych inwestycji offshore w kraju.

Należąca do  State Power Investment Corporation (SPIC) Farma Wiatrowa Binhai North 2 zlokalizowana jest w prowincji Jiangsu, pięć godzin na północ od Szanghaju.

Umowa zawarta została na kwotę ponad 4 mln euro. Projekt jest kontynuacją fazy pierwszej, w której Ramboll projektował fundamenty turbin.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Farma wiatrowa będzie zlokalizowana 22 km od wybrzeża w obszarze narażonym na trzęsienia ziemi. To stawia specyficzne wymagania dotyczące projektowania i budowy fundamentów, które zostaną umieszczone 60 m poniżej dna morskiego.

Według Światowego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej chiński rynek energetyki wiatrowej, z globalnym udziałem w rynku wynoszącym 52%, jest największym na świecie.

Chiny obecnie planują zainstalować  od 15 do 20 gigawatów energii wiatrowej przed końcem 2020 roku.

SPIC jest dużym przedsiębiorstwem państwowym zaangażowana w rozwój zrównoważonej energii. Firma jest obecna w 36 krajach i poprzez spółkę zależną SPIC Jiangsu Offshore Wind Power  jest zainteresowana podjęciem współpracy z europejskimi partnerami.

Uruchomienie Morskiej Farmy Wiatrowej Binhai North 2 planowane jest na 31 grudnia 2016 r.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj