Ruszyła nowa kampania promocyjna województwa małopolskiego, która zachęca do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne. Spot powstał w ramach projektu zintegrowanego LIFE, a podczas jego oficjalnej inauguracji każdy mógł w mobilnym gabinecie specjalistycznym zbadać swoją wydolność płuc oraz pozyskać informacje o dostępnych środkach finansowych na wymianę systemów grzewczych.

– Mam nadzieję, że nowy spot reklamowy zachęci i przekona do wymiany ogrzewania na proekologiczne wszystkich niezdecydowanych z Krakowa, okolic i całego Województwa. Walka z zanieczyszczonym powietrzem to nasz wspólny interes – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Kampania zostanie zrealizowana w czterech odsłonach i potrwa prawie do połowy 2018 roku. Billboardy i plakaty pojawią się w całej Małopolsce – w Krakowie, Miechowie, Oświęcimiu, Wieliczce, Tarnowie, Nowym Sączu, Krynicy, Nowym Targu, Zakopanem i Białym Dunajcu. W telewizji i radiu zostaną wyemitowane spoty, a do mieszkańców trafi specjalna gazeta, w której znajdą m.in. informacje na temat szkodliwości smogu, ale też te dotyczące możliwości wymiany starych pieców.

Dodatkowo mieszkańcy Małopolski mogą także korzystać ze specjalnej infolinii. Pod numerem 12 63 03 100 można dowiedzieć się m.in. jak zyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca.

W wydarzeniu, które odbyło się na Rynku Głównym w Krakowie, udział wzięli m.in. Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego; Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Małgorzata Mrugała, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas spotkania wyemitowany został spot zachęcający do zmiany systemu grzewczego przygotowany w ramach projektu zintegrowanego LIFE przez województwo małopolskie. Ponadto każdy mógł zaczerpnąć informacji o aktualnych działaniach prowadzonych na rzecz czystego powietrza, dowiedzieć się jak pozyskać środki  finansowe na wymianę systemów grzewczych czy termomodernizację budynków w programie Jawor, a w specjalistycznym mobilnym gabinecie badano wydolność płuc mieszkańców regionu.

Czytaj więcej

Skomentuj