Od czwartku w Ustce ponad 300 przedstawicieli firm zajmujących się utrzymaniem czystości i dostarczających dla nich rozwiązania techniczne rozmawia na temat aktualnych problemów branży.

48. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miasta otwierali prezydent Słupska Robert Biedroń i burmistrz Ustki Jacek Graczyk. Gospodarzami Zjazdu, czyli tradycyjnie największego spotkania osób odpowiedzialnych za zarządzanie tego typu jednostkami, są PGK Słupsk i ZGK Ustka.

– Pierwszy raz jestem w takim gronie. Nigdy jeszcze wcześniej jako poseł, a teraz jako szef miasta, nie uczestniczyłem w takim spotkaniu, nie otwierałem wydarzenia tego typu. Cieszę się, że nasz region gości osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w całym kraju – mówił Robert Biedroń, prezydent Słupska.

– W naszym „dwumieście” – Słupsku i Ustce – do ekologii przykładamy ogromną wagę. Także ze względu na to, że jesteśmy regionem turystycznym, ale i w trosce o komfort życia mieszkańców. W tym obszarze poprzez swoje spółki samorządy zainwestowały spore środki, ale mamy dalsze plany rozwoju – dodał.

Motywem przewodnim majowego zjazdu KFDZOM jest energia z odpadów. W dyskusjach sporo miejsca poświęcone zostanie więc budowanym spalarniom odpadów, a także innym technologiom pozyskiwania energii z odpadów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj