GALA ENVICON 2016. Dobiegła końca szósta edycja konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie”. 10 października podczas uroczystej Gali Kongresu Envicon 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło wręczenie nagród wszystkim laureatom.

Konkurs “Ekoodpowiedzialni w biznesie” ma obecnie swoją 6. edycję. W tym roku nagrodzone zostały przedsiębiorstwa, które w 2015 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności, uwzględniając w swoich działaniach CSR.

Nagrodę główną w konkursie “Ekoodpowiedzialni w biznesie” otrzymało Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej. Tegoroczny laureat wdrożył i realizuje strategię społecznej odpowiedzialności biznesu według norm SA 8000 oraz wymagań Systemu Ekozarządzania i Audytu we Wspólnocie (EMAS). Został doceniony m.in. za działania związane z szerzeniem wiedzy na tematy środowiskowe.

Za osiągnięcia w podnoszeniu świadomości ekologicznej pracowników oraz społeczności lokalnej wyróżnienie w konkursie otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma ze Starogardu Gdańskiego.

Z uwagi na wysoki poziom, które reprezentowały przedsiębiorstwa biorące udział w tegorocznej edycji konkursu, organizator postanowił wyróżnić jeszcze cztery podmioty:

  • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie;
  • DPD Polska;
  • Polski Koncern Naftowy Orlen;
  • PepsiCo Consulting Polska.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj