1 / 15

GALA ENVICON 2016. W poniedziałek, 10 października podczas uroczystej gali Envicon 2016 w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz ochrony środowiska. Wydarzenie poprowadzone przez Marcina Prokopa uświetnił występ zespołu De Mono.

Podczas gali Envicon 2016 wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w Konkursie o Puchar Recyklingu oraz Ekoodpowiedzialni w Biznesie. Przyznano także tytuły Promotora Energetyki Odnawialnej, Dyrektora Roku Zakładu Oczyszczania Miasta 2014 oraz Nagrodę Pracy Organicznej. Swoje jubileusze obchodziły czasopisma “Przegląd Komunalny”, “Czysta Energia” oraz “Recykling”.

Okrągłe rocznice branżowych wydawnictw

Podczas Gali Kongresu Envicon 2016 świętowano nie tylko kolejny rok pracy nad ochroną środowiska w Polsce, ale także jubileusze czasopism, które tę tematykę regularnie opisują od kilkunastu bądź kilkudziesięciu lat. Swoje dwudziestopięciolecie obchodzi w tym roku “Przegląd Komunalny”, a piętnastolecia – “Czysta Energia” oraz “Recykling”.

W związku z jubileuszami na scenie Sali Ziemi pojawiły się redaktor naczelne wspomnianych czasopism, które wręczyły specjalne wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych współpracowników – zarówno od strony merytorycznej, jak i reklamowej.

Dyrektor Roku 2015

Celem konkursu jest nagrodzenie prezesów i dyrektorów zasłużonych dla sektora gospodarki komunalnej, posiadających zdolności menedżerskie i wdrażających zasady nowoczesnej gospodarki odpadami. Kto został Dyrektorem Roku 2015? Zwycięzcę prezentujemy TUTAJ.

Ekoodpowiedzialni w Biznesie

Konkurs Ekoodpowiedzialni w Biznesie ma na celu wyłonienie przedsiębiorstw z sektora przemysłu prowadzących szeroką działalność (inwestycyjną, edukacyjną i informacyjną) związaną z ochroną środowiska. Wyróżnienia oraz statuetki przyznano za działania proekologiczne oraz prowadzenie polityki społecznej odpowiedzialności. Czytaj więcej…

Konkurs o Puchar Recyklingu

Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany przez „Przegląd Komunalny” ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. W tym roku tytuł Lidera Recyklingu zdobył Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie. Pozostałych laureatów można znaleźć TUTAJ.

Promotor Energetyki Odnawialnej

Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej przyznawany jest osobom i instytucjom, które rozpowszechniają i wspierają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego oraz przyczyniają się do wdrożeń rozwiązań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. W tym roku Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej otrzymał Marcin Popkiewicz. Czytaj więcej…

Nagroda Pracy Organicznej 

Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki to inicjatywa, której celem jest uhonorowanie osiągnięć osób działających na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz propagujących postawy promujące ochronę środowiska. W tym roku nagrodą uhonorowany został pośmiertnie prof. Krzysztof Skóra – ekspert w dziedzinie biologii oceanicznej, aktywny działacz na rzecz ochrony wód i ssaków Bałtyku. Czytaj więcej…

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. A Ja czytając z zainteresowaniem nagrodzonych poczułem małą dyskryminację-jednych podaje się ze stanowiska “ważnego” kto odebrał nagrodę a innych chyba mniej tytułowanych to nie. Troszkę nie smaczne.

  2. Na tak oficjalnej gali Envicon 2016 u mężczyzn widać za krótki krawat, jasno brązowe buty do ciemnego garnituru…gdzie szyk i elegancja? Wstyd Panowie!

Skomentuj