1 / 5

ENVICON 2016. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich startuje w poniedziałek Kongres Envicon 2016. To jubileuszowa, XX edycja tego wydarzenia.

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon to najbardziej rozpoznawalne spotkanie branży ochrony środowiska w Polsce. W tym roku odbywa się w dniach 10-11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy okazji targów Pol-Eco-System.

To już XX jubileuszowa edycja Enviconu, podczas której tradycyjnie poruszone zostaną tematy związane z gospodarką odpadami oraz gospodarką wodno-ściekową.

Mając na uwadze aktualne tematy oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników i branży ochrony środowiska wprowadzono do programu nowe sesje tematyczne – Energetyka oraz Ochrona powietrza.

W Enviconie 2016 udział weźmie m.in. szef oddziału Dyrekcji Generalnej ds. Ochrony Środowiska w Komisji Europejskiej – Georges Kremlis oraz przedstawiciel Sekretarza Generalnego EurEau.

W trakcie Kongresu oprócz licznych wykładów, odbędzie się sześć paneli dyskusyjnych, podczas których uczestnicy będą mogli brać aktywny udział w omawianiu kluczowych dla branży tematów. Wspólnie z europejskim stowarzyszeniem EEB (European Environmental Bureau) zorganizowane zostanie także seminarium dotyczące tematu circular economy, w który wezmą udział przedstawiciele z kraju oraz z Unii Europejskiej.

Envicon jest kongresem, który wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska w Polsce z uwzględnieniem wymagań Unii Europejskiej. Celem organizatora jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska.

Czytaj więcej

Skomentuj