Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy około 170 MW pozyska w Norwegii firma Fortum.

Fortum kupiła trzy projekty z obszaru energetyki wiatrowej od norweskiej firmy Nordkraft: działającą już farmę wiatrową Nygårdsfjellet, a także planowane projekty o nazwach Ånstadblåheia i Sørfjord, które uzyskały wszystkie niezbędne do realizacji pozwolenia. Fortum oraz Nordkraft uzgodniły również, że będą współpracować w zakresie budowy i użytkowania farm.

Fortum oczekuje, że transakcja dokona się w pierwszym kwartale 2017 roku. Firma rozpoczęła przygotowania do budowy farm Ånstadblåheia i Sørfjord, które mają zostać oddane do użytku odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Po ich uruchomieniu łączna moc wszystkich trzech farm wyniesie około 170 megawatów.

–  Zakup trzech obiecujących projektów wiatrowych jest zgodny ze strategią Fortum zakładającą rozwój w obszarze produkcji energii z wiatru i ze słońca. Dzięki temu, że wszystkie są zlokalizowane w tej samej części Norwegii ich użytkowanie i bieżący serwis będą bardzo efektywne. Jesteśmy również zadowoleni z porozumienia z firmą Nordkraft, na mocy którego będziemy współpracować w zakresie budowy i użytkowania farm – mówi Kari Kautinen, senior vice president, M&A and Solar & Wind Development w Fortum.

Czytaj więcej

Skomentuj