Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa już 22 lutego w Poznaniu!

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa już 22 lutego w Poznaniu!
dom
24.01.2018, o godz. 14:17
czas czytania: około 2 minut
0

Już 22 lutego podczas targów Gardenia w Poznaniu odbędzie się Forum Miejska Sztuka Ogrodowa. Na uczestników czekają trzy panele dyskusyjne z udziałem profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz duża dawka użytecznej wiedzy. Hasło tegorocznej edycji to „Miasto dla natury”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Miejska Sztuka Ogrodowa 2018 będzie podzielona na trzy panele dyskusyjne. W każdym swoją wiedzą dzielić będą się profesjonaliści w swojej branży.

W pierwszej sesji przybliżone zostaną najnowsze trendy w kształtowaniu zieleni w mieście. Jako prelegenci wystąpią: Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu,  Joanna Paniec, Ogrodnik Miejski w Urzędzie Miejskim w Gdańsku oraz Karol Podyma z Fundacji Łąka w Warszawie.

Będzie to świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi i najmodniejszymi nurtami w projektowaniu zielonej tkanki w mieście. To również możliwość poznania największych wyzwań i problemów, przed którymi na co dzień stają zarządcy miejskiej zieleni.

W drugiej sesji zaplanowano dyskusję między chirurgami drzew a arborystami. Pojawią się podczas niej: dr inż. arch. Edyta Rosłon-Szeryńska ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, dr Ernest Rudnicki z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zbigniew Chachulski z Polskiego Towarzystwa Chirurgii Drzew oraz Witosław Grygierczyk  z Federacji Arborystów Polskich. Postarają się oni odpowiedzieć na pytania, czym różni się arborystyka od chirurgii drzew, jakie mają cechy wspólne i kto tak naprawdę ma rację w trwającej od lat dyskusji.

W trzecim panelu pojawi się temat lżejszy, choć bardzo ważny, który na łamach miesięcznika „Zieleni Miejska” znalazł już swoje stałe miejsce redakcyjne. To fauna w mieście. Uczestnikami tej dyskusji będą: dr Weronika Banaszak-Cibicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Paweł Pstrokoński z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kamil Baj z warszawskiego Pszczelarium. Wspólnie z uczestnikami porozmawiają oni o nowoczesnych sposobach na stworzenie w mieście odpowiedniej bioróżnorodności oraz o dążeniu do zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych.

Jaka przestrzeń dla zieleni? Seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 [WIDEO]

Nowością podczas tegorocznego Forum będzie dyskusja, w której udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy wydarzenia. Każdemu panelowi towarzyszyć będzie wymiana zdań między prelegentami a publicznością.

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 2018 poprowadzą wspólnie dr hab. Piotr Urbański z  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”.

Podczas Forum rozwiązana zostanie także tegoroczna, siódma już edycja konkursu firmy Abrys „Inspiracje w przestrzeni”. Tym razem zwycięski projekt ogrodu terapeutycznego będzie zrealizowany przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Przewidziano przyznanie nagród w dwóch kategoriach: debiutant oraz profesjonalista.

Miejska Sztuka Ogrodowa w 2017 r.:

GARDENIA, SPECIAL DAYS, SPORT INVEST 2017
Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 (3)
Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 (1)
LRM_EXPORT_20170302_113930
Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 (4)
Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 (2)
Miejska Sztuka Ogrodowa 2017 (7)

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się 22 lutego w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie zielenmiejska.abrys.pl.

MSO 2018 750 x 300

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023