Między innymi o zmianach w dyrektywach odpadowych, które obecnie są na etapie procedury kodecyzji w Parlamencie Europejskim, opowie podczas XV edycji Forum Recyklingu Piotr Barczak z Europejskiego Biura Ochrony Środowiska (EEB).

Jubileuszowe XV Forum Recyklingu odbędzie się w dniach 11-13 października 2016 r. podczas targów Pol-Eco-System 2016 w Poznaniu. Seminarium od piętnastu lat organizowane jest przez redakcję czasopisma “Recykling” wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i obejmuje zagadnienia związane z gospodarką odpadami ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu.

Podczas trzydniowego wydarzenia odbędą się trzy seminaria: rola recyklingu elektroodpadów w gospodarce o obiegu zamkniętym (dzień pierwszy), selektywna zbiórka odpadów (dzień drugi) oraz zbiórka i recykling bioodpadów (dzień trzeci). Do wygłoszenia referatów zostali zaproszeni specjaliści – naukowcy, praktycy oraz przedstawiciele administracji rządowej, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiedzą o kwestiach budzących najwięcej emocji.

Jednym z zaproszonych do uczestnictwa w Forum Recyklingu gościem jest Piotr Barczak z Europejskiego Biura Ochrony Środowiska EEB. W drugim dniu Forum Recyklingu P. Barczak opowie o celach dotyczących recyklingu w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym i zmieniających się dyrektywach okołoodpadowych.

Ekspert EEB wystąpi także podczas trzeciego dnia seminarium, który poświęcony będzie bioodpadom. – W trzecim dniu Forum będziemy mówić nie tylko bioodpadach i ich selektywnej zbiórce, ale także o przetwarzaniu bioodpadów. Są to bardzo ważne aspekty w gospodarce o obiegu zamkniętym, który do tej pory był troszkę marginalizowany – zapowiada P. Barczak.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj