1 / 27

Coraz więcej polskich miast aktywnie dba i rewitalizuje swoje plaże. W której miejscowości te tereny są najlepiej zarządzane? Gdzie przygotowano najciekawsze atrakcje? Gdzie jest najczyściej i najładniej? Wybierz i zagłosuj w naszej ankiecie!

Otwock

Także Otwock zainwestował w tego typu przestrzenie. W tym sezonie z obiektu przy ul. Turystycznej można korzystać od 3 czerwca do 4 września. Do dyspozycji plażowiczów pozostają grill, bar, leżaki, ławki z parasolami oraz boisko do gry w piłkę plażową. Plaża jest monitorowana i ochraniana przez całą dobę. Na każdy weekend zaplanowano szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych. – Plaża działa od 2012 r. Wartość tegorocznej umowy na przygotowanie obiektu do sezonu oraz jego obsługę, w tym zorganizowanie sześciu imprez rekreacyjno-sportowo-kulturalno-edukacyjnych, wynosi niespełna 43 tys. zł – informuje Tomasz Cymerman, inspektor Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Otwocka.

Toruń

Jak się okazuje, z toruńskiej plaży rozpościera się wspaniały widok na zabytkową panoramę Starówki i Wisłę. Obiekt na Błoniach Nadwiślańskich działa od 2014 r. Zajmuje ponad 1,5 tys. m2 i jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie przystani sportów wodnych. Na plaży w sezonie są leżaki i hamaki. Ci, którzy nie lubią nadmiaru słońca, mogą również skorzystać z parasoli, a od tego sezonu z żagli przeciwsłonecznych. Niewątpliwą atrakcją są kurtyny wodne, które w upalne dni pozwalają schłodzić się po kąpieli słonecznej. Zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji teren obejmuje również dwa boiska do siatkówki plażowej oraz siłownię zewnętrzną. W sąsiedztwie plaży znajduje się duży plac zabaw. Plaża miejska często jest wykorzystywana do organizacji imprez plenerowych. Co roku nowa przystań jachtowa gości uczestników regat żeglarskich, a także jest miejscem, gdzie zatrzymują się uczestnicy licznych spływów kajakowych. Znajdujące się w pobliżu przystani miejsce biwakowe przyciąga amatorów grillowania.

Kraków

Z plaży mogą korzystać również mieszkańcy Krakowa i licznie przybywający do tego miasta turyści. Plaża Kraków jest co prawda inicjatywą w pełni prywatną, ale ogólnodostępną. Działa od maja 2010 r., mieści się na bulwarze Wołyńskim, przy ulicy Ludwinowskiej 2, w bliskim sąsiedztwie Wawelu oraz Kościoła na Skałce. Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Niewątpliwie główną atrakcją jest sama lokalizacja z przepięknym widokiem na najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne w Krakowie. Na tle innych plaż w Polsce wyróżniamy się posiadaniem jedynego basenu pływającego w kraju, umieszczonego na barce – zachwala Ivan Smanio, prezes Zarządu SAO BEACH INVESTMENTS. Do dyspozycji oddano też trzy boiska do gier plażowych, plac zabaw dla dzieci, piaszczystą plażę z leżakami, a także restaurację i lounge bar.

Czytaj więcej

Skomentuj