Gorzów Wielkopolski zamierza wydać 300 tys. zł w skali roku na remonty i przebudowy chodników w ramach programu Tuptuś. Dzięki niemu miasto będzie miało harmonogram zaplanowanych remontów i przebudów na lata.

Projekt Tuptuś spowoduje, że rocznie miasto trzykrotnie zwiększy budżet na poprawę tej części infrastruktury drogowej.  Obecnie wydawanych było ok. 100 tys. zł  w ramach umowy na utrzymanie chodników. Teraz będzie to kwota 200 tys. zł plus 100 tys. zł w ramach corocznych umów.

Pierwsze “tuptanie” zacznie się od chodnika przy ul. Stanisławskiego. Na ukończeniu jest dokumentacja i niebawem będzie możliwe zlecenie robót. Równorzędnie będzie trwała identyfikacja potrzeb remontowych oraz powstaną harmonogramy prac. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną niezbędne dokumentacje, które pozwolą, aby kolejne remonty w ramach Tuptusia ruszyły w 2017 r.

Już teraz wiadomo, że prace zaczną się od centrum miasta. To właśnie ten rejon Gorzowa potrzebuje największych nakładów, które pomogą poprawić estetykę i funkcjonalność.

Miasto liczy na aktywność mieszkańców i radnych podczas tworzenia przedmiotu i harmonogramów prac na kolejne lata.

tuptuś

Czytaj więcej

Skomentuj