Rozpoczynające się we wtorek w Poznaniu Targi GreenPOWER już od lat są jedną z największych w Polsce wystaw sektora OZE. Głównym wydarzeniem Targów będą konferencje zorganizowane przez redakcję miesięcznika „Czysta Energia”.

Edukacja dla każdego

Pierwszego dnia Targów (wtorek) podczas Forum Fotowoltaika dla każdego prognozę rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce w aktualnych uwarunkowaniach prawnych omówi dr inż. Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki.

Zmiany proponowane przez rząd w projekcie nowelizacji ustawy o OZE przedstawi z kolei Michał Tarka reprezentujący Kancelarię BTK-Legal.

Oprócz informacji dotyczących możliwości finansowania instalacji fotowoltaicznych, uczestnicy Forum dowiedzą się także, jak prosto i skutecznie zaprojektować system PV oraz jak zabezpieczyć taką instalację przed zwarciami i przepięciami. Podczas Forum poruszane będą również kwestie związane z poprawnym doborem falowników do instalacji PV oraz magazynowaniem energii.

OZE pod strzechami?

Konferencję “Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo rolne” rozpocznie w środę Grzegorz Wiśniewski. Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej omówi gospodarstwa rolne jako producentów i konsumentów energii elektrycznej. Inteligentne zarządzanie energią w gospodarstwach rolnych, możliwość instalacji hybrydowych (pompa ciepła + panel PV) w gospodarstwach, pompy solarne w gospodarstwie rolnym to tylko niektóre z proponowanych uczestnikom konferencji tematów.

W programie nie zabraknie także informacji o źródłach finansowania inwestycji OZE. Omówiony zostanie proces planowania i błędy popełniane przy inwestycji w małą elektrownię wiatrową.

Bogata oferta wystawców

Targi GreenPOWER, które gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów OZE, to dobra okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia oraz dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża.

Ekspozycja targów obejmuje: produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych. Targi GreenPOWER odwiedzają prywatni inwestorzy zainteresowani energooszczędnymi technologiami i nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu wykorzystania OZE, przedstawiciele samorządu terytorialnego, a także przedstawiciele firm działających w branży turystycznej.

Targi GreenPOWER 2016 odbywają się w dniach 10-12 maja 2016 r. ramach Energy Future Week – cyklu wydarzeń targowo-konferencyjnych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj