Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zajął I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej za rok 2015.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnie brano pod uwagę kwestie techniczne, finansowe, współudział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy, prowadzoną politykę jakości, ale także to, jaką rolę odgrywa przedsiębiorstwo w życiu lokalnym.

Najwyżej sklasyfikowany został  Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. za działalność w 2015 roku. Ranking, tworzony przez magazyn Dziennik Gazeta Prawna, miał na celu pokazanie czołówki branży komunalnej, wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw oraz informowania opinii publicznej o działaniach branży odpadowej.

W rankingu wyróżniono dziesięć zakładów. Na podium, obok Poznania, znalazło się także Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zajmuje się składowaniem odpadów, rekultywacją terenu składowiska, oczyszczaniem odcieku, monitorowaniem środowiska oraz edukacją ekologiczną.

Czytaj więcej

15 Komentarze

  1. Magazyn Dziennik Gazeta Prawna nie ma bieżącej informacji, bo dyrektorzy zostali wywaleni przez Urząd Miasta. Zapewne po to żeby śmietankę spijali kolesie. Ciekawe kogo wybiorą na te stanowiska i kiedy, bo nagonka w prasie i pewnie w Radzie Miasta była cały rok na byłych dyrektorów, a tu TAKA NIESPODZIANKA!!!!!!!!!!

  2. Panie Krzysztofie K. i jego drużyno – gratulacje, mam nadzieję, że w końcu Wasza praca zostanie doceniona. Szkoda tylko, że okupiona zwolnieniem Pana Krzysztofa.

  3. Panie Prezydencie Jaśkowiak! jakie kryteria wyboru osób do zarządu miejskich spółek stosuje Pan, skoro odwołany i skrytykowany został Zarząd najlepszej firmy komunalnej w Polsce, czyli Pan Krzysztof Krauze i Edward Dreger! Skandal! Wyborcy za 3 lata też Pana rozliczą!

Skomentuj