1 / 6

Zabytkowa Stacja Wodociągowa „Zawada” w Karchowicach koło Pyskowic była podczas tegorocznej Industriady jednym z najbardziej popularnych obiektów przemysłowych na Śląsku. W ciągu ośmiu godzin, 11 czerwca 2016 r., odwiedziło ją blisko dwa tysiące osób!

Tłumy pasjonatów techniki i dobrej zabawy otaczały pracowników Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, którzy w ten dzień stali się przewodnikami po najstarszej w regionie stacji, wciąż wydobywającej wodę dla mieszkańców okolic Gliwic, Zabrza, Pyskowic i Zbrosławic.

Pośród wielu atrakcji hitem tego dnia było uruchamianie, ze specjalnymi efektami, ponad stuletniej maszyny parowej oraz widowiskowe pokazy wodnych doświadczeń i eksperymentów wykonywane przez kierownika „Zawady” Aleksandra Trzęsickiego.

Najmłodsi uczestnicy festynu rywalizowali w wędkowaniu w fontannie, strzelaniu z wodnych armat oraz zabawie z wodnymi kręglami i bańkami mydlanymi. Zabawie w Karchowicach towarzyszyło dużo muzyki, jedzenia oraz wrażeń z poznawania tajemnic techniki przemysłowej.

Industriada odbyła się po raz siódmy i była największym w Europie Środkowej festiwalem dziedzictwa przemysłowego promującym najciekawsze obiekty industrialne w województwie śląskim. Podobne akcje zamieniające zakłady przemysłowe w magiczne miejsca od kilku lat organizowane są także w Zagłębiu Ruhry.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj