Meble, krzesła, stoły, zabawki, wyroby ceramiczne i szklane – wszystko, co zalega w piwnicach mieszkań i na strychach domów można już zostawić w Kąciku Rzeczy Używanych, który przed kilkoma dniami został otwarty przy Rupieciarni nr 2 w Stalowej Woli.

Warunkiem jest to, aby przedmioty były sprawne, nieuszkodzone i w dobrym stanie technicznym, bo w założeniu mają jeszcze posłużyć innym.

– Idea jest prosta: zdający bezpłatnie zostawia przedmioty do punktu, a nabywca darmowo je zabiera, wypełniając jedynie dokument nieodpłatnego nabycia. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy przez okres 3 miesięcy, trafi do strefy odpadów i będzie właściwie zagospodarowany – tłumaczy pracownik PSZOK w MZK Stalowa Wola.

Niepotrzebne sprzęty i przedmioty mieszkańcy Stalowej Woli mogą bezpłatnie przywozić do Rupieciarni 2, zlokalizowanej przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 38 w godzinach funkcjonowania obiektu, czyli 10.00 – 18.00 od wtorku do piątku i 8.00 – 16.00 w soboty.

– Każdy ma w domu takie przedmioty i urządzenia, które są sprawne, ale już niepotrzebne. Zalegają i zajmują miejsce w mieszkaniu, czy na klatce schodowej. Żal wyrzucić, a nie wiadomo co z nimi zrobić. Nasz kącik jest rozwiązaniem tych dylematów. Na pewno znajdą się chętni na taki sprzęt z „drugiej ręki”. Czy to będzie biurko, krzesło czy też stara wiertarka lub komputer. Skoro można pomóc innym, warto to zrobić – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

– W przypadku dużego zainteresowania naszym Kąckiem rozważymy otwarcie podobnego punktu w Rupieciarni, przy ulicy 1-go Sierpnia – dodaje. Jak zapewniają urzędnicy ze Stalowej Woli, Kącik został bardzo dobrze odebrany i cieszy się sporym zainteresowaniem. Trafiły już do niego m.in. meble i wózki dziecięce.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj