Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu przyjęty przez RM

Rada Ministrów oficjalnie przyjęła Krajowy Plan w dziedzinie Energii i Klimatu (KPEiK). Dokument przygotowany przez Ministerstwo Energii zostanie teraz niezwłocznie przekazany do Brukseli. Aktualizacja tej strategii ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości polskiego sektora paliwowo-energetycznego. Wyznacza ona bowiem ramy planistyczne oraz cele transformacji na najbliższe 15 lat – aż do 2040 roku. KPEiK porządkuje dotychczasowe działania i zapewnia niezbędną ciągłość krajowej polityki klimatycznej.