Do 2020 r. w Krakowie zostanie zbudowanych 350 nowych mieszkań komunalnych. Umowę w tej sprawie podpisał Tadeusz Trzmiel – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Inwestycji.

– Podpisaliśmy bardzo ważną dla mieszkańców Krakowa umowę. Szczególnie dla tych, którzy potrzebują mieszkań, by mieć zapewnione odpowiednie warunki życiowe. Kolejne gminne lokale, w ilości 350 zrealizowane zostaną przez firmę Mostostal przy ulicy Przyzby i Zalesie – powiedział Tadeusz Trzmiel, zastępca Prezydenta Krakowa ds. Inwestycji.

20 mieszkań zostanie przeznaczonych osobom niepełnosprawnym. Cała inwestycja obejmie 10 budynków na 4-kondygnacyjach. Jak podkreśla T. Trzmiel w skład projektu wchodzi dodatkowo budowa żłobka i biblioteki. Ponadto zaplanowano zbudować dom kultury.

Kompleksowa inwestycja

Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji szacowana jest maksymalnie na 14 340 m2. Zaplanowano także budowę od 220 do 250 miejsc postojowych w tym 10 dla osób niepełnosprawnych. Koszt robót budowlanych zgodnie z przetargiem i zwycięską ofertą Oddziału Południowego Mostostalu Warszawa w konsorcjum z Acciona Infraestructuras wyniesie 44 477 133,60 zł brutto. Cena 1 m2 lokalu mieszkalnego to 2 995,47 zł brutto.

Gmina ubiega się o dofinansowanie inwestycji mieszkaniowych z programu realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 30% realizowanych inwestycji. Warto podkreślić, że inwestycja dotycząca budowy mieszkań komunalnych to realizacja programu Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który zakłada budowę 620 mieszkań w najbliższym czasie.

Czytaj więcej

Skomentuj