Nowy plac zabaw, który wybudowano z budżetu obywatelskiego i skate park, który powstał za prawie pół miliona z budżetu miasta Krakowa otwarto w środę w Krakowie. Oba zlokalizowane są w parku Jordana.

W skład placu zabaw wchodzą: piramida linowa o wysokości 7 m przeznaczona dla starszych dzieci, piramida linowa z dodatkowym wyposażeniem w postaci zjeżdżalni rurowej oraz wejścia wspinaczkowego – piramida przeznaczona dla młodszych dzieci ma wysokość 5 m oraz przejście linowe łączące obie piramidy. Plac znajduje się na polanie między miasteczkiem komunikacyjnym a aleją parkową, prowadzącą w stronę pomnika niedźwiedzia Wojtka. Specjalna nawierzchnia piaskowa w strefie, o grubości 30 cm wraz z obrzeżem, ma zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę w przyjaznym dla nich miejscu. Koszt całej inwestycji to 217 tys. zł.

Z kolei modernizacja istniejącego skate parku obejmowała wymianę istniejącej nawierzchni, która była nietrwała i miała niskie walory użytkowe. Ponadto wylano żelbetową powierzchnię z montażem nowych przeszkód. Dodatkowo nawierzchnię jezdną powiększono o kolejny odcinek od zachodniej strony skate parku. Część przeszkód wykonana została z betonu barwionego w kolorach zielonym i czerwonym. Koszt realizacji wyniósł 478 tys. zł.

Uroczyste otwarcie

W otwarciu obu inwestycji wzięli udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Prezydent Krakowa zapowiedział powstanie kolejnego, podobnego skate parku w Nowej Hucie.

– Plac zabaw wykonany w ramach budżetu obywatelskiego będzie służył przede wszystkim najmłodszym. Z kolei skate park, który powstał ze środków gminy, będzie służył nieco starszym dzieciom Krakowie. Do tej pory było tu tylko półkole, gdzie rolkarze mogli jeździć tam i z powrotem, od teraz mają profesjonalny plac. Obie inwestycje są swoistym uzupełnieniem Parku Jordana – powiedział Jacek Majchrowski.

Czytaj więcej

Skomentuj