Magda Gosk nie jest już dyrektorem departamentu gospodarki odpadami w Ministerstwie Klimatu.

Od poprzedniego tygodnia nazwisko Magdy Gosk przestało widnieć w Biuletynie Informacji Publicznej resortu klimatu. Stanowisko dyrektora departamentu gospodarki odpadami pozostawało na stronie nieobsadzone.

Zmiany w kadrach Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Klimatu zostały potwierdzone przez poniedziałkową aktualizację oficjalnej strony resortu. Obecnie widnieje tam nazwisko Marzeny Berezowskiej jako pełniącej obowiązki dyrektora.

Zastępcą dyrektora w departamencie nadal jest Bogusława Brzdąkiewicz.

To kolejna ze zmian w resorcie klimatu kierowanym przez Michała Kurtykę. Wcześniej ze stanowiskiem pożegnał się wiceminister Sławomir Mazurek, którego zastąpił Jacek Ozdoba.

Magda Gosk była dyrektorem Departamentu Gospodarki Odpadami Ministerstwa Klimatu od lutego 2016 r. Wcześniej pracowała m.in. w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska, pełniąc tam funkcję dyrektora Departamentu Kontroli Rynku, a wcześniej – naczelnika Wydziału Transgranicznego Transportu Odpadów.

Aleksander Brzózka, rzecznik Ministerstwa Klimatu potwierdza, że na stanowisku dyrektora departamentu gospodarki odpadami istotnie nastąpiła zmiana.

Czytaj więcej

9 Komentarze

  1. Czy ktoś z Ministerstwa Klimatu koordynuje bazę BDO – chyba nie bo Instytut Ochrony Środowiska robi radosną twórczość, gniota jak się patrzy chyba dla informatyków a nie dla szarych przedsiębiorców. Dokładność masy odpadów z 4 miejscem po przecinku to już poezja: 1000,9999 Mg odpadów czyli dakagramy !

  2. Pojedyńcza zmiana niewiele zmieni. Tam cały pion wyraża niechęć do polskich zakładów i za nic ma polskich przedsiębiorców. Przykład odpowiedź na petycję z 13 sierpnia 2019 Pani B. kiedy to odpowiada na petycję z 10 czerwca 2019 w sprawie zmian do projektu ustawy o utrzymaniu czystości w gminach. Można było zrozumieć kim są udziałowcy polskich spółek dla tego departamentu. Zresztą dziś są już efekty, urzędy marszałkowskie wymagają oświadczeń od każdego udziałowca spółki odrębnie. Czym jest zatem podmiot prawa czy zorganizowane przedsiębiorstwo juz nie bardzo wiadomo. Ot wymysły pań u władzy.

  3. No nie mogę się powstrzymać. Gratulacja panie Ministrze. Pani Gosk to był wyczynowiec. Na konferencji o problemach rangi krajowej przez 10 minut potrafiła opowiadać, że ktoś jej nie dał na czas brązowego pojemnika pod posesję. Słuchałęm z zapartym tchem, wiedząc że konferencja potrwa 30 minut i może nikt inny nie powie już nic o tym co istotne, Gdyby była w ministerstwie zdrowia zapewne na konferencji o umieralności na raka opowiadała by o tym że ją rzeczny rak dziabnął w palec.

Skomentuj