GALA ENVICON 2016. Decyzją kapituły pod przewodnictwem prof. Macieja Nowickiego Tytuł Promotora Energetyki Odnawialnej w 2016 roku otrzymał Marcin Popkiewicz.

Tytuł Promotor Energetyki Odnawialnej redakcji miesięcznika „Czysta Energia” ustanowiony został w 2004 roku. Jego celem jest uhonorowanie osób i instytucji działających na rzecz zrównoważonego rozwoju energetycznego i propagowania postaw mających wpływ na rozwój energetyki odnawialnej w skali ogólnokrajowej, a także osób i instytucji, które przyczyniły się do wdrożeń rozwiązań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Marcin Popkiewicz jest analitykiem megatrendów, ekspertem i dziennikarzem zajmującym się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. Jest autorem bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, a także redaktorem portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl.

Został przewodniczącym polskiego oddziału ASPO (Association for the Study of Peak Oil) i członkiem rady programowej INSPRO. Został laureatem „Dobromira Roku 2013”, głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu” 2015 oraz „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną.

Wręczenie statuetki oraz dyplomu będzie miało miejsce w Poznaniu 10 października podczas uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska Envicon.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj