W zestawieniu przygotowanym specjalnie dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 9 miast, które zaprezentowały najciekawsze aranżacje skwerów miejskich. W sumie oddano ponad 740 głosów. Sprawdź, które miasto wygrało!

Decyzją internautów najładniejsze skwery znajdują się w Jarocinie. Na te tereny zieleni zagłosowało 470 osób (63 proc.). Na drugim miejscu uplasowały się Katowice, na które oddano 189 głosów (25 proc.). Na podium stanął także Rzeszów, który zgarnął 4 proc. głosów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Miło nam poinformować, że laureat – Urząd Miejski w Jarocinie – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Zieleni Miejskiej”.

Galerię aranżacji skwerów miejskich można obejrzeć TUTAJ.

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ 

brama-pyrzycka

W naszym plebiscycie Jarocin zaprezentował dwa skwery: na osiedlu Kasztanowa oraz przy ul. Wyszyńskiego i al. Niepodległości.

Pierwszą inwestycję zgłoszono w ramach Jarocińskiego Budżetu Obywatelskiego. Głównym założeniem było przekształcenie niezbyt estetycznej przestrzeni w miejsce, z którego będą chcieli korzystać mieszkańcy. Projekt obejmował nasadzenia roślin, uzupełnienie brakujących chodników oraz urządzenie przestrzeni spotkań oraz siłowni zewnętrznej. Koszt wykonania to 55 tys. zł.

Drugi projekt miał na celu ożywienie struktury istniejących skwerów oraz podniesienie ich atrakcyjności. Skwery nawiązują do siebie pod względem zastosowanych gatunków. Inwestycja kosztowała blisko 100 tys. zł.

Czytaj więcej

Skomentuj