Warszawski Zarząd Dróg Miejskich tylko w czerwcu usunął 174 reklamy ze stołecznych ulic.

W czerwcu służby skontrolowały ponad 100 ulic i kilkaset nośników reklamowych. Łącznie skontrolowano 344 reklamy. W wyniku takich działań usunięte zostały 174 reklamy, w tym 8 nośników umieszczonych na przyczepach samochodowych oraz 5 reklam na samochodach. Wszczęto 24 postępowania administracyjne zmierzających do ukarania właścicieli nielegalnych nośników oraz wydano 14 decyzji administracyjnych nakładających kary.

– Kontrole, które prowadzą nasi pracownicy są bardzo często wynikiem wcześniejszych zgłoszeń mieszkańców. Jak można to zrobić? Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem jest Miejskie Centrum Kontaktu, za pośrednictwem aplikacji 19115, strony internetowej lub telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z tej właśnie drogi – informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Nielegalne nośniki trafiają do magazynu, gdzie czekają na właściciela. – Kierujemy do niego prośbę o odbiór. Naliczamy też koszty usunięcia, transportu i przechowywania, które właściciel musi pokryć. Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane – dodają przedstawiciele ZDW w Warszawie.

Czytaj więcej

Skomentuj