Firma EvoBus Polska Sp. z o.o. dostarczy do Gdańska 21 nowoczesnych autobusów Mercedes-Benz Citaro. W poniedziałek, 13 czerwca, podpisano umowę w tej sprawie. Nowe pojazdy pojawią się w Gdańsku do końca roku.

Klimatyzowane, wyposażone w monitoring, spełniające najwyższe normy emisji spalin pojazdy – takie będą nowe autobusy, które zostały kupione przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. EvoBus Polska dostarczy 9 autobusów standardowych (12 m) oraz 9 pojazdów przegubowych (18 m), a także 3 midibusy (10,6 m). Będą to różne modele autobusów Mercedes-Benz Citaro.

– Nowością, i ukłonem w kierunku osób, które korzystają z telefonów komórkowych i tabletów, będą ładowarki USB zamontowane w nowych pojazdach. Poza tym, udogodnienia dla rowerzystów, bo z tego Gdańsk już słynie. Miasto się rozwija, liczba pasażerów rośnie, a na to ma na pewno wpływ nowoczesny i komfortowy tabor ZKM – mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wszystkie autobusy będą fabrycznie nowe, wyposażone m.in. w klimatyzację, monitoring, system głosowego zapowiadania przystanków, LED-owe oświetlenie, będą także spełniać normy emisji spalin Euro 6.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj