1 / 3

Wykorzystując sprzyjającą pogodę, Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie rozpoczął wiosenne nasadzenia na przyulicznych rabatach, a także na terenie parków.

Bratki, stokrotki, niezapominajki to kolejne po krokusach kwiaty na stołecznych rabatach. Sadzone są w parkach, którymi opiekuje się ZOM oraz na rabatach przyulicznych.

I tak na przykład 40 tys. bratków posadzonych zostało w Ogrodzie Saskim. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się kompozycje z niebieskich, żółtych i bordowych bratków. 24 tys. niezapominajek i bratków dekoruje Park Ujazdowski. Niemal 2 tys. żółtych płożących bratków zdobi wieże kwiatowe naprzeciwko katedry św. Floriana Męczennika i Michała Archanioła w al. Solidarności. A w okolicy Dworca Centralnego w pojemnikach przy ul. Emilii Plater i w al. Solidarności posadzone są kompozycje z 6,6 tys. stokrotek i bratków. Różnokolorowe kwiaty pojawiają się również na Trakcie Królewskim, ul. Targowej czy Placu Bankowym.

Setki tysięcy krokusów, tulipanów, narcyzów i czosnków ozdobnych zakwitnie wiosną na rabatach przyulicznych, Polu Mokotowskim, w Parku Skaryszewskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz Ogrodzie Saskim. Jesienią ub. roku posadzonych zostało 170 tys. cebulek tych kwiatów, a dwa lata temu – milion.

Koszt posadzenia wiosennych 120 tys. kwiatów to ok. 275 tys. zł. Kolejna zmiana ukwiecenia czeka Warszawę latem i jesienią. W sumie w tym roku stolica udekorowana zostanie ok. pół milionem kwiatów. Zarząd Oczyszczania Miasta dba o ok. 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej oraz 170 ha miejskich parków.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj