Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ochrona przyrody

Termiczne 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Miejskie ule dbają o bioróżnorodność

Po zaangażowaniu Białegostoku w realizację ponad 5 ha łąk kwietnych, pora na kolejne kroki zmierzające ku zwiększeniu bioróżnorodności w mieście. Pierwsza miejska pasieka jest już gotowa. Pięć uli, w tym cztery zabytkowe, stanęło na skwerze przy ul. Augustowskiej, w pobliżu Galerii Białej. I już mieszkają w nich pszczoły.

O jakości powietrza informują na przystankach

Dane dotyczące jakości powietrza pokażą elektroniczne tablice przy 60 przystankach komunikacji miejskiej w Lublinie. Miasto podejmuje pierwsze testowe działania związane z prezentowaniem informacji w ten sposób.

Handel “kopciuchami” pod większą kontrolą

Inspekcja Handlowa zyska konkretne uprawnienia w walce z handlem kotłami na paliwo stałe, które nie spełniają wymogów, a za wprowadzanie na polski rynek „kopciuchów” będą grozić kary. To główne założenia nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o Inspekcji Handlowej. Nowelizacja przeszła przez Sejm i czeka na podpis prezydenta.
video

Dron bada jakość powietrza [WIDEO]

W Poznaniu rozpoczęły się badania jakości powietrza przy użyciu specjalistycznego drona. Akcja odbywa się w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie realizowana do połowy grudnia.

Rząd edukuje o segregacji odpadów. Nowe maskotki, YouTube i TikTok

„Piątka za segregację” to hasło przewodnie kampanii informacyjno-edukacyjnej Ministerstwa Środowiska, która ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Elementami akcji będą nowe eko-maskotki, planowana jest także współpraca z youtuberami i tiktokerami.
video

Henryk Kowalczyk: “Czyste Powietrze” cały czas się rozkręca [WIDEO]

- Program „Czyste Powietrze” cały czas się rozkręca. Obecnie złożono 90 tys. wniosków na łączną kwotę ponad 2 mld zł - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk.
css.php