Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Ochrona przyrody

Wod-kan szkolenie 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Red and white closed barrier in the park

Ponad połowa Polaków chce stref czystego transportu

Połowa Polaków ocenia źle stan powietrza w swoim mieście. 64,8 proc. zgadza się na ustanowienie w nim tzw. strefy czystego transportu. Jako główną korzyść wskazują walkę ze smogiem, mniejsze natężenie ruchu, ograniczenie hałasu i zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych.

Rekordowo ciepłe lato w Polsce związane z globalnym ociepleniem

W ostatnich kilkunastu latach temperatura meteorologicznego lata w Polsce praktycznie cały czas utrzymuje się powyżej średniej. Latem 2019 również padały rekordy temperatur. Jest to związane z globalnym ociepleniem - mówi klimatolog dr Szymon Walczakiewicz.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w całej Polsce. H. Kowalczyk: serdecznie dziękuję

W piątek na całym świecie odbywały się protesty z okazji Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Na ulice wyszli także uczniowie w Polsce. List do nich wystosował minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Zmiany klimatu to duży problem dla gmin wiejskich. Będą dofinansowania

Program „Czyste Powietrze” to obecnie 80 tys. wniosków na łączną kwotę niemal 2 mld zł - mówił w środę podczas odbywającego się w Białej Rawskiej Kongresu Gmin Wiejskich minister środowiska Henryk Kowalczyk. Liczymy na pomoc gmin w strategicznych dla rolnictwa programach – dodawał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Aż 44 mln zł na rekultywację jezior

Kartuzy otrzymają 44 mln zł na rekultywację jezior. Pieniądze przekazane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stanowią niemal 1/4 rocznego budżetu gminy.

Naukowcy z Polski opracowali system ostrzegania przed powodziami

Kompleksowy system ostrzegania przed wezbraniami i powodziami - "HydroProg" opracowali wrocławscy naukowcy. Sprawdza się on także podczas gwałtownych zjawisk pogodowych - mówi PAP prof. Tomasz Niedzielski z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wkrótce naukowcy będą mogli zaoferować go instytucjom czy firmom.
css.php