Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Hydrochemia 300×200 do 05.03.2017

Wpisy

Są pieniądze na ochronę przyrody w Wielkopolsce. Trzeba się jednak spieszyć

Aż 21 mln zł na ochronę przyrody jest do pozyskania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór do dwóch z trzech konkursów kończy się za kilka dni.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Łódź protestuje przeciwko likwidacji RDOŚ

Łodzianie postanowili oficjalnie zaprotestować przeciwko planowanemu przemodelowaniu generalnej i regionalnych dyrekcji ochrony środowiska (GDOŚ i RDOŚ). Urzędnicy ostrzegają, że jeśli te zmiany wejdą w życie, może to znacznie utrudnić i wydłużyć powstawanie nowych inwestycji w mieście i regionie.
Straż Miejska w Katowicach podczas kontroli kominów pod kątem smogu przy pomocy drona firmy Flytronic

Dron w Katowicach badał smog. Pierwszy mandat wystawiono już po godzinie

Strażnicy miejscy z Katowic rozpoczęli testy specjalnego drona, który ma pomagać w kontrolowaniu źródeł smogu. Pierwszy mandat za spalanie śmieci dzięki nowoczesnej technologii wystawiono już po godzinie od uruchomienia urządzenia.

„Ptakoliczenie” w Szczecinie

Najbliższy weekend upłynie w Szczecinie pod znakiem liczenia ptaków. Miejscowi miłośnicy ornitologii będą mieli szansę bliżej poznać gatunki zimujące w miejskich parkach. Uczestnicy „Zimowego ptakoliczenia” nauczą się ich rozpoznawania i właściwego pomagania zimą.

Kowalczyk do KE: nie prowadzimy gospodarki leśnej w Puszczy Białowieskiej

W liście do Komisji Europejskiej napisaliśmy, że nie prowadzimy gospodarki leśnej na terenie Puszczy Białowieskiej - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk. Jak dodał, zamierza się jeszcze spotkać w tej sprawie z odpowiednim komisarzem.
Las pokryty mgłą

Ponad połowa lasów Europy zniknęła w ciągu ostatnich 6 tys. lat

Powierzchnia lasów w Europie zmniejszyła się w ciągu ostatnich 6 tys. lat o ponad połowę wskutek rosnącego zapotrzebowania na użytki rolne i wykorzystywania drewna jako paliwa – ustalili naukowcy z brytyjskiego Uniwersytetu Plymouth.
css.php