Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna 970 x 250

Ochrona przyrody

Samodzielność banner

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Aquanet 300 x 250

Wpisy

Wrocław stawia na częstsze mycie ulic

Dwa razy więcej dróg i cztery razy częściej niż dotąd będą zamiatane i mechanicznie oczyszczane ulice stolicy Dolnośląska. Po raz pierwszy ulice posprząta też w pełni elektryczna zamiatarka. Wszystko po to, by bardziej dbać o powietrze.

NIK skontroluje odpady w Bałtyku

W kwietniu NIK rozpocznie kontrolę służb monitorujących zagrożenia ekologiczne w Batyku. Związane są one z paliwami w zatopionych wrakach i bronią chemiczną z drugiej wojny światowej - poinformowała izba w poniedziałek na swojej stronie internetowej.
video

Miasto zakazuje plastiku. Koniec z jednorazowymi naczyniami na miejskich imprezach

Całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich i na imprezach współfinansowanych przez miasto - to założenie władz Wałbrzycha, które rozpoczęły akcję "Stop plastik".

Unia stawia na ochronę środowiska. To finansowy priorytet do 2027 r.

Trwają prace nad wieloletnim planem finansowym Unii Europejskiej na lata 2021-27. W procedowanych teraz propozycjach największy nacisk kładzie się na obszary ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Kominy i dachy ze smogiem w tle

Co Polscy lekarze mówią o smogu?

- W dniach, w których smog jest szczególnie duży, zwiększa się liczba udzielanych porad w poradniach, przyjęć w szpitalach czy leków kupowanych w aptekach - potwierdzają eksperci biorący udział w II Forum Antysmogowym, które odbywa się w Ustroniu. Spotkali się na nim specjaliści w dziedzinie medycyny, zarządzania systemem ochrony zdrowia, antysmogowi aktywiści oraz samorządowcy. Uczestnicy Forum szukają rozwiązań dla największych ośrodków miejskich, ale również gmin i powiatów.

Powietrze czy człowiek – co jest ważniejsze?

Dajmy ludziom węgiel, to przestaną umierać zimą - taki wniosek przynosi raport pt „Ubóstwo energetyczne – śmiertelność i jej koszt”. Wyliczono w nim, że w 2017 r. z powodu zimna w Polsce zmarło ponad 35 tys. osób, które pewnie żyłyby dalej, gdyby nie przepisy zakazujące stosowania najtańszego opału w bezklasowych piecach.
css.php