Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Instytut 970 x 250

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Fińskie miasto zostało zieloną stolicą Europy

Miasto Lahti w południowej Finlandii zdobyło tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021 r. Nagroda Zielonego Liścia Europy dla mniejszych miast trafiła do dwóch irlandzkiego Limerick i belgijskiego Mechelen.

Grenlandia może zostać bez lodu jeszcze tym tysiącleciu

Grenlandia zostanie niemal całkowicie pozbawiona lodu przed 3000 rokiem, jeśli nie zmniejszymy emisji gazów cieplarnianych – ostrzegają naukowcy z Alaski.

Komisja Europejska apeluje o walkę ze zmianami klimatu

KE wezwała kraje UE, by zwiększyły wysiłki zmierzające do osiągnięcia celów klimatycznych UE na 2030 r. Choć wspólnota jest na dobrej drodze do ograniczenia emisji o 40 proc., to jednak musi zintensyfikować działania m.in. w kwestii celów dotyczących OZE i efektywności energetycznej.

Unia Europejska przeznaczy 30 proc. budżetu na działania związane z klimatem

O suszy, powodziach, deficytach wody i wtórnym zużyciu ścieków w rolnictwie rozmawiano podczas kongresu Envicon Water 2019 w Warszawie. Na walkę ze zmianami klimatu Unia Europejska zamierza przeznaczyć 30 proc. budżetu.
Wydech samochodu

Prezydent Krakowa apeluje o zmiany prawne w sprawie smogu

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego i Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, w sprawie zaproponowanego przez ministerstwo rozporządzenia, które określa normy jakości paliw stałych dopuszczonych do sprzedaży dla gospodarstw domowych.

Trzeba zmienić schematy obiegu wody w przyrodzie, apelują hydrolodzy

Człowiek w coraz większym stopniu wpływa na naturalny obieg wody w przyrodzie. Musi to znaleźć odzwierciedlenie  w podręcznikach szkolnych, postulują hydrolodzy z całego świata.
Wavin 300×600
css.php