Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Kowalczyk: Powołujemy zespół ekspertów ds. Puszczy Białowieskiej

W czwartek formalnie powołamy zespół ds. Puszczy Białowieskiej z udziałem szeregu ekspertów - poinformował tego dnia minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wyraził nadzieję, że zespół wypracuje plan ochrony dla puszczy.

NFOŚiGW objął patronatem konkurs Puchar Recyklingu

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparł swoim patronatem konkurs Puchar Recyklingu organizowany przez firmę Abrys. Jego kapituła odbędzie się we wrześniu siedzibie NFOŚiGW.

Rozpoczęła się budowa ogrodu według projektu laureatki konkursu „Inspiracje w przestrzeni”

Rozpoczęto realizację ogrodu terapeutycznego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Ogród zostanie stworzony według projektu Joanny Guzary, tegorocznej laureatki konkursu „Inspiracje w Przestrzeni”.

UE walczy o czyste powietrze. W ten trend powinna się wpisać także Polska

Digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja – to trendy, które w najbliższych latach zdominują energetykę. Takie podejście wymaga zmiany paliw stosowanych do ogrzewania domów i sposobu korzystania z transportu. Aby osiągnąć cel, muszą się zaangażować przede wszystkim konsumenci energii.

Czystsze powietrze dla Pabianic

Ponad 34 mln zł będzie kosztowała instalacja odsiarczana i odazotowania spalin w Ciepłowni Miejskiej Konstantynowska w Pabianicach. Inwestycja umożliwi dostosowanie obiektu do nowych norm z zakresu ochrony środowiska. Przedsięwzięcie ma potrwać do końca 2021 r.  
video

Żółta kartka dla palących węglem. Gwiazdy zachęcają do walki ze smogiem w Krakowie

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski w najnowszej kampanii #NieDuś pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny.
css.php