Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Hydrochemia 970 x 250

Ochrona przyrody

Słownik eko 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Ekorozwój Kraków 300 x 250

Wpisy

Strefa czystego transportu w Krakowie dla wszystkich. Radni wprowadzili zmiany

Strefa czystego transportu, wprowadzona w styczniu tego roku na obszarze krakowskiego Kazimierza, działała tylko dwa miesiące. Po protestach przedsiębiorców, prowadzących firmy na terenie tej dzielnicy, radni zmienili uchwałę o strefie. Wprowadzone zmiany pozwalają na wjazd praktycznie wszystkim samochodom. Kraków był pierwszym miastem w Polsce, który wprowadził ograniczenia dla samochodów zanieczyszczających powietrze.

Związek Miast Polskich o odpadach, smogu i klimacie

Stanowisko samorządów w sprawie nowelizacji u.c.p.g. rozszerzona odpowiedzialność producenta, zadania samorządów w walce o czyste powietrze oraz wyzwania klimatyczne dla polskich miast to główne tematy konferencji  zorganizowanej 6 marca przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny” oraz Związek Miast Polskich w Poznaniu.

Prawie 3 mln euro na oczyszczenie Bałtyku

Rusza projekt NOAH, który ma pomóc miastom lepiej zapobiegać zagrożeniom powodziowym, a w efekcie zmniejszyć ryzyko zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego.

Kopciuchy znikną z Allegro. Ministerstwo walczy z nielegalnymi piecami w Internecie

Wejście w życie rozporządzenia dotyczącego wycofania ze sprzedaży bezklasowych pieców na paliwa stałe nie wyeliminowało ich z rynku. "Kopciuchy" nadal można kupić w internecie. Wyprzedaż trwa choćby w serwisach aukcyjnych. Walkę z niską emisją zapowiada Allegro.

Mazowsze przeznaczy dodatkowe 100 mln zł na walkę ze smogiem

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, poinformował, że dodatkowe środki na walkę ze smogiem mają zostać przeznaczone na wymianę pieców, które są jedną z głównych przyczyn zanieczyszczania powietrza.
Huge dark smoke raising from a chimney, tiled brown roof

Nowelizacja rozporządzenia o kotłach. Znikną patologie?

Jadwiga Emilewicz podpisała nowelizację rozporządzenia odnośnie wymagań dla kotłów na paliwa stałe. Nowela ma uszczelnić przepisy, które obchodzono i uderzyć nielegalny handel "kopciuchami" sprzedawanymi w internecie. 
css.php