Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bielicki banner główny 970 x 250

Ochrona przyrody

Abrys prenumerata 2019

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Edukacja receptą na czyste środowisko

Przekazywanie informacji o środowisku, kreowanie umiejętności podejmowania świadomych decyzji i uświadamianie sobie ich konsekwencji to główny cel edukacji ekologicznej. Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu już od wielu lat zajmuje się kształtowaniem postaw proekologicznych poprzez organizację konkursów, olimpiad, warsztatów, konferencji i innych kampanii ekologicznych.

Światowy Dzień Drzewa już 10 października

„Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa organizowanego po raz 16 przez Klub Gaja. Ogólnopolska akcja rozpocznie się w Warszawie 10 października, a Światowy Dzień Drzewa w kolejnych dniach przeniesie się do Bielska-Białej, Krakowa, Katowic i gminy Wilkowice.

Smog i hałas. W Łodzi nie chcą dmuchaw do liści

Dmuchawy bardzo dobrze sprawdzają się do odgarniania liści. Problem w tym, że powodują też hałas i zanieczyszczają powietrze. Dlatego w Łodzi postanowiono powoli rezygnować z tych urządzeń

Spalał w piecu stare meble. Został ukarany przez straż miejską

Strażnicy miejscy z Bydgoszczy przeprowadzili kontrolę paleniska domowego w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej. Okazało się, że w piecu znajdowały się nadpalone resztki płyt ze starych mebli.

Jak Wielkopolska walczy ze smogiem?

Kary finansowe za palenie śmieci w piecach, obniżenie akcyzy na paliwa przyjazne dla środowiska, udzielanie dofinansowania na nowe źródła ogrzewania, a także aktywna edukacja ekologiczna to działania, które muszą być równolegle realizowane w celu poprawy jakości powietrza w Wielkopolsce. To wnioski po konferencji „Ochrona powietrza w województwie wielkopolskim – Strategiczne zarzadzanie jakością powietrza”.

W warsztacie spalano przepracowany olej. Działała tam też własnej roboty oczyszczalnia ścieków

Mechanicy z warszawskich Bielan spalali odpady i przepracowane oleje w piecu w warsztacie. Prowadzili tam również małą oczyszczalnię ścieków. Na właściciela nałożono mandat.
css.php