Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Wavin 970 x 250

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Program “Czyste Powietrze” doczekał się zmian

W życie weszły zmiany w programie "Czyste Powietrze", a także dotyczące procesu przyjmowania i weryfikacji wniosków. Ułatwić ma to dostęp zainteresowanym osobom do programu oraz usprawnić proces jego wdrażania.

Dziś Światowy Dzień Długu Ekologicznego. Jest gorzej niż w ubiegłym roku

Dzień Długu Ekologicznego (ang. Earth Overshoot Day) to moment, w którym ludzkość wykorzystuje zasoby przypadające na cały rok do produkcji, a konsumpcja przekracza zdolność natury do ich odnowienia. W tym roku przypada 29 lipca, w ubiegłym 1 sierpnia, a jeszcze w połowie lat 90-tych był w listopadzie.

Nowe odkrycie. Azot największym wrogiem raf koralowych

Amerykańscy naukowcy ujawnili, że negatywny wpływ na rafy koralowe wywiera nie tylko ocieplenie klimatu, ale i podwyższony poziom azotu w środowisku wodnym. Związek ten trafia do wód ze ścieków i nawozów wymywanych z lądu.

NIK miażdżąco o działalności NFOŚiGW. Fundusz nie zgadza się z wnioskami po kontroli

Najwyższa Izba Kontroli zbadała działalność Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W księgach rachunkowych znajduje się 76 proc. błędów, budynek siedziby funduszu jest niedostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Wątpliwości budzą też niektóre kilkumilionowe dotacje. NFOŚiGW odpowiada: NIK uznał 40 proc. naszych uwag.

Forum Zarządcy Zieleni po raz pierwszy. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie

Po raz pierwszy, i przy okazji nowych targów, odbędzie się Forum Zarządcy Zieleni. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie.

Słonie pomagają w walce z ociepleniem klimatu

Dzięki niszczącym mniejsze drzewa słoniom wzrasta biomasa lasu, co pozwala gromadzić więcej węgla. To z kolei zmniejsza globalne ocieplenie - informuje „Nature Geoscience”.
css.php