Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
MTP 300 x 250

Wpisy

Eko-inwestycje w ciepłowniach w Nakle, Szubinie i w Bydgoszczy

W trzech ciepłowniach powstaną opalane gazem zespoły kogeneracyjne. Oprócz ciepła będą również produkować prąd. Moc każdego z nich wyniesie 1,5 MW. Trzy inwestycje realizowane w ciągu czterech lat będą kosztować 29 mln zł.

Nowy Jork przygotowuje się na zmiany klimatu i wzrost poziomu wody

Założone przez urodzonego w Wielkiej Brytanii architekta Laith Sayigha studio DFA zaprezentowało wizję zagospodarowania Molo 40 w Nowym Jorku. Powstać ma tam kompleks mieszkaniowo-rekreacyjno-handlowy, przystosowany do nieuchronnych zmian klimatycznych, które zmienią krajobraz nowojorskiego nabrzeża do końca obecnego stulecia.

Leszno chce dać nowe życie starej żwirowni

Ma być miejscem spotkań, rekreacji, aktywnego wypoczynku i atrakcją dla mieszkańców. Władze Leszna w woj. wielkopolskim chcą zagospodarować jezioro po dawnej żwirowni. Samorząd ogłosił właśnie konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej terenu wokół dawnego żwirowiska w Zaborowie.

Susza już w całej Europie. Ogromne pożary w Szwecji i Grecji

To lato jest najbardziej upalnym od lat w Europie. Wyjątkowo wysokie temperatury utrzymują się na Półwyspie Skandynawskim. Susza dotyka rolników w północnej i środkowej części kontynentu.
Chemical Plant, Plastic Storage Drums, Big Blue Barrels

Bomba ekologiczna pod Zieloną Górą. Kto zajmie się niebezpiecznymi odpadami?

Niebezpieczne odpady znaleziono w miejscowości Przylep pod Zieloną Górą. Na terenie byłych zakładów mięsnych od lat zalegają toksyczne kwasy, rozpuszczalniki i alkalia. Państwowa Straż Pożarna mówi o bombie ekologicznej.

Światowy Dzień Długu Ekologicznego już 1 sierpnia. Polski był… w maju

Dzień Długu Ekologicznego (ang. Earth Overshoot Day) to moment, w którym ludzkość wykorzystuje zasoby przypadające na cały rok do produkcji, a konsumpcja przekracza zdolność natury do ich odnowienia. W tym roku przypada 1 sierpnia, jeszcze w połowie lat 90-tych był w listopadzie.
css.php