Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ochrona przyrody

Głośna woda 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Green Area 300 x 250

Wpisy

video

“Polityka ekologiczna państwa do 2030 r.” będzie podstawą inwestycji i modernizacji

Na przestrzeni kolejnej dekady powszechne będą w Polsce coraz dłuższe fale upałów i krótkie, ale intensywne opady deszczu, które będą powodować lokalne zalania i podtopienia – wynika z nowej „Polityki ekologicznej państwa do 2030 roku”. Dokument będzie podstawą do inwestowania środków z UE, tworzenia nowego prawa i modernizowania infrastruktury tak, aby polska gospodarka zaadaptowała się do skutków zmian klimatycznych.
Piec na drewno

Od września zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie

Strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska szykują się do przeprowadzenia ok. 4,5 tys. kontroli w sezonie grzewczym w związku z wprowadzeniem w Krakowie uchwały antysmogowej.

W Krakowie trwa Festiwal Filmów Ekologicznych

Druga edycja Kraków International Green Film Festival potrwa do niedzieli 25 sierpnia. Hasłem przewodnim dzisiejszego dnia jest „Planeta plastiku”. Pokazy rozpoczynają się o 17:00.

Klimatolog: fale upałów zabijają; liczba ofiar wzrośnie wraz z ociepleniem

Fale upałów już dziś zabijają wielu ludzi, a liczba ofiar znacznie wzrośnie wraz z globalnym ociepleniem - mówi klimatolog prof. Zbigniew Kundzewicz. Naukowiec na przykładzie miast w Polsce i Chinach pokazuje, jak fale upałów odbijają się m.in. na statystykach zgonów.

Czyste Powietrze. Wnioski będzie można składać nie tylko w wojewódzkich funduszach

424 gminy będą przyjmować wnioski o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”. To efekt porozumień zawartych z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska.

Poznań: 5,5 tys. interwencji straży miejskiej odnośnie ochrony środowiska w ciągu pół roku

W ciągu ostatniego pół roku strażnicy miejscy w Poznaniu blisko 5,5 tys. razy interweniowali w sprawach związanych z ochroną środowiska. Zgłaszane problemy dotyczyły najczęściej dzikich wysypisk, spalania odpadów, niszczenia zieleni i pozostawionych bez opieki wraków. Funkcjonariusze straży miejskiej pomagali też zwierzętom.
css.php