Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Ochrona przyrody

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Dron straży miejskiej w Katowicach służący do pomiaru smogu

Drony kontrolują smog. Urzędnicy chcą, aby latały do wiosny

Od początku października w Poznaniu skontrolowano dronami kilkanaście tysięcy budynków pod kątem zanieczyszczania powietrza. Mandaty nałożono w kilkudziesięciu przypadkach. Miasto chce, by drony mogły kontrolować powietrze aż do marca.

Energetyka w rękach nowego ministerstwa

Zaprezentowano nowych ministrów w, również nowym, resorcie aktywów państwowych, na czele którego stanął Jacek Sasin. Większość rozproszonych dotąd po różnych ministerstwach zagadnień energetycznych trafi właśnie do MAP.

Eksperci o oczekiwaniach wobec nowego rządu (cz.2)

Powoli kształtuje się zakres kompetencji nowego Ministerstwa Klimatu. Nie wiadomo jednak choćby kto zajmie się energetyką odnawialną w nowym rządzie. Choć niewiadomych wciąż jest sporo, jasne są najpilniejsze kwestie legislacyjne, organizacyjne i techniczne, które wymagają podjęcia zdecydowanych działań.

Wiceministrowie klimatu ujawnieni. W resorcie m.in. Sławomir Mazurek

Po ujawnieniu nowego składu rządu i nowo powstałego Ministerstwa Klimatu znany był tylko jego szef - Michał Kurtyka. Teraz poznaliśmy wiceministrów w resorcie.
Wiceminister energii Michał Kurtyka

Podział Ministerstwa Środowiska. Poznaliśmy zadania ministra klimatu

Nowo powołany rząd wprowadził rozdział kompetencji związanych z ochroną środowiska na Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Środowiska. Wiadomo już, jakimi konkretnie działaniami zajmie się pierwszy resort.

Apokalipsa na ulicach miasta. Chodzi o zmiany klimatu

Dziesięć scenariuszy apokalipsy, bazujących na realnych prognozach naukowców, zostało naniesionych na prawdziwe lokalizacje w obrębie Olsztyna.
css.php