Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bielicki 970 x 250

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Eko lokator Toruń

Wpisy

Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog. Państwo robi za mało

Zapadł wyrok w procesie wytoczonym Skarbowi Państwa przez Grażynę Wolszczak. Aktorka pozwała państwo za smog. Sąd uznał, że państwo nie walczy skutecznie z zanieczyszczeniem powietrza i nakazał zapłatę 5 tys. zł, które Skarb Państwa ma przekazać na cel charytatywny. Wyrok nie jest prawomocny.

Polacy chcą zrównoważonego transportu. Może pomóc w walce ze smogiem

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce to duży problem - uważa 95 proc. osób mieszkających w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Ankietowani nie tylko dostrzegają powagę sytuacji, lecz także zgadzają się, że niezbędne jest wdrażanie rozwiązań w zakresie mobilności zrównoważonej.

Poznań rozpoczął likwidację kopciuchów w swoich budynkach. Prawie 20 mln zł na nowe ogrzewanie

Projekt Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu zakłada likwidację pieców kaflowych, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody i podłączenie 52 komunalnych budynków mieszkalnych do miejskiej sieci cieplnej.

Czym się pali w piecach w Mielcu? Straż miejska kontroluje i ostrzega

Strażnicy miejscy w całej Polsce sprawdzają paleniska pieców w gospodarstwach domowych. Czasem robią to po zgłoszeniu od sąsiadów, innym razem - z własnej inicjatywy. Niestety kontrole wykazują to, co wiadomo od dawna - wielu Polaków pali w piecach śmieciami. Potwierdziła to kilka dni temu straż miejska w Mielcu.

“Czyste Powietrze”. Wkrótce znów będzie można składać wnioski

Od poniedziałku, 21 stycznia zostanie wznowiony nabór wniosków w rządowym programie antysmogowym „Czyste Powietrze”. Podczas konferencji prasowej poinformował o tym minister środowiska Henryk Kowalczyk. Przyjmowanie wniosków wstrzymano na początku stycznia

50 mobilnych czujników smogu dla mieszkańców Nowego Sącza

Władze Nowego Sącza kupiły mobilne czujniki, które będą monitorowały stopień zanieczyszczenia powietrza w mieście. Urządzenia mają pomóc w lokalizacji miejsc, w których problem smogu jest szczególnie dotkliwy. Część czujników trafi do sądeckich szkół.
css.php