Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Piec na drewno

Od września zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie

Strażnicy miejscy, przeszkoleni urzędnicy z Wydziału ds. Jakości Powietrza oraz inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska szykują się do przeprowadzenia ok. 4,5 tys. kontroli w sezonie grzewczym w związku z wprowadzeniem w Krakowie uchwały antysmogowej.

Czyste Powietrze. Wnioski będzie można składać nie tylko w wojewódzkich funduszach

424 gminy będą przyjmować wnioski o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”. To efekt porozumień zawartych z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska.

Poznań: 5,5 tys. interwencji straży miejskiej odnośnie ochrony środowiska w ciągu pół roku

W ciągu ostatniego pół roku strażnicy miejscy w Poznaniu blisko 5,5 tys. razy interweniowali w sprawach związanych z ochroną środowiska. Zgłaszane problemy dotyczyły najczęściej dzikich wysypisk, spalania odpadów, niszczenia zieleni i pozostawionych bez opieki wraków. Funkcjonariusze straży miejskiej pomagali też zwierzętom.

Program “Czyste Powietrze” doczekał się zmian

W życie weszły zmiany w programie "Czyste Powietrze", a także dotyczące procesu przyjmowania i weryfikacji wniosków. Ułatwić ma to dostęp zainteresowanym osobom do programu oraz usprawnić proces jego wdrażania.

Wotum nieufności dla ministra Henryka Kowalczyka odrzucone

W środę posłowie głosowali nad wotum nieufności dla ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Wniosek złożyli przedstawiciele klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, którzy twierdzą, że Kowalczyk dopuścił się zaniechań w sprawie programu "Czyste Powietrze".

„Czyste Powietrze” trafi w ręce samorządów?

Unia Metropolii Polskich zaapelowała do Komisji Europejskiej i polskiego rządu o przekazanie samorządom realizacji rządowego programu „Czyste Powietrze”. To odpowiedź na niepokojące sygnały napływające z Brukseli sugerujące, że rządowy program nie otrzyma unijnego wsparcia.
css.php