Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bentley 970 x 250

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Liwex 300 x 250

Wpisy

Wrocław stawia na częstsze mycie ulic

Dwa razy więcej dróg i cztery razy częściej niż dotąd będą zamiatane i mechanicznie oczyszczane ulice stolicy Dolnośląska. Po raz pierwszy ulice posprząta też w pełni elektryczna zamiatarka. Wszystko po to, by bardziej dbać o powietrze.
Kominy i dachy ze smogiem w tle

Co Polscy lekarze mówią o smogu?

- W dniach, w których smog jest szczególnie duży, zwiększa się liczba udzielanych porad w poradniach, przyjęć w szpitalach czy leków kupowanych w aptekach - potwierdzają eksperci biorący udział w II Forum Antysmogowym, które odbywa się w Ustroniu. Spotkali się na nim specjaliści w dziedzinie medycyny, zarządzania systemem ochrony zdrowia, antysmogowi aktywiści oraz samorządowcy. Uczestnicy Forum szukają rozwiązań dla największych ośrodków miejskich, ale również gmin i powiatów.

Powietrze czy człowiek – co jest ważniejsze?

Dajmy ludziom węgiel, to przestaną umierać zimą - taki wniosek przynosi raport pt „Ubóstwo energetyczne – śmiertelność i jej koszt”. Wyliczono w nim, że w 2017 r. z powodu zimna w Polsce zmarło ponad 35 tys. osób, które pewnie żyłyby dalej, gdyby nie przepisy zakazujące stosowania najtańszego opału w bezklasowych piecach.

Europosłowie ostrzegają przed trującymi dieslami

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa członkowskie i producentów samochodów do uporania się z problemem aut zanieczyszczających środowisko. Jeśli nie zostaną podjęte skuteczne, skoordynowane działania, dziedzictwo w postaci złej jakości powietrza pozostanie na wiele lat - uważają eurodeputowani.

Dym z komina Orlenu będzie pachniał… wanilią

PKN Orlen poinformował, że w najbliższych dniach mogą wystąpić uciążliwości zapachowe związane z wyłączeniem najwyższego komina w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku i uruchomieniem niższego - rezerwowego. Żeby ograniczyć uciążliwość zapachową siarkowodoru, do komina zostanie podany preparat antyodorowy o zapachu wanilii.
Dziecko w masce antysmogowej trzymane na rękach przez dorosłego

9 miast policzy piece i zbada płuca dzieci

Ustroń podpisał porozumienie dotyczące wsparcia polityki i programów ograniczenia niskiej emisji (ZONE). Uzdrowisko zobowiązało się m.in. do dokładnego policzenia i sklasyfikowania działających na jego terenie źródeł ciepła i przeprowadzenia szczegółowych badań dotyczących wpływu smogu na zdrowie najmłodszych mieszkańców. Do projektu włączyła się Krajowa Izba Kominiarzy.
css.php