Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Husqvarna 970 x 250

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Greenpower 300 x 250

Wpisy

Czy jutro będzie smog? IOŚ przygotuje prognozy jakości powietrza dla Polski

Instytut Ochrony Środowiska od początku roku odpowiada za wykonywanie badań i przygotowanie prognoz jakości powietrza dla terytorium Polski. Na potrzeby Rządowego Centrum Bezpieczeństwa obliczany jest zasięg przestrzenny prognozowanych przekroczeń norm poszczególnych zanieczyszczeń.

Wyścig o największy smog. Polska w czołówce!

W pierwszej trójce Bośnia i Hercegowina, potem Macedonia. Piątkę zamyka polskie Jaworzno... Greenpeace publikuje raport o stanie powietrza w Europie. Nie jest dobrze. Przecież stać nas na więcej.

Strefa czystego transportu w Krakowie dla wszystkich. Radni wprowadzili zmiany

Strefa czystego transportu, wprowadzona w styczniu tego roku na obszarze krakowskiego Kazimierza, działała tylko dwa miesiące. Po protestach przedsiębiorców, prowadzących firmy na terenie tej dzielnicy, radni zmienili uchwałę o strefie. Wprowadzone zmiany pozwalają na wjazd praktycznie wszystkim samochodom. Kraków był pierwszym miastem w Polsce, który wprowadził ograniczenia dla samochodów zanieczyszczających powietrze.

Związek Miast Polskich o odpadach, smogu i klimacie

Stanowisko samorządów w sprawie nowelizacji u.c.p.g. rozszerzona odpowiedzialność producenta, zadania samorządów w walce o czyste powietrze oraz wyzwania klimatyczne dla polskich miast to główne tematy konferencji  zorganizowanej 6 marca przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny” oraz Związek Miast Polskich w Poznaniu.

Kopciuchy znikną z Allegro. Ministerstwo walczy z nielegalnymi piecami w Internecie

Wejście w życie rozporządzenia dotyczącego wycofania ze sprzedaży bezklasowych pieców na paliwa stałe nie wyeliminowało ich z rynku. "Kopciuchy" nadal można kupić w internecie. Wyprzedaż trwa choćby w serwisach aukcyjnych. Walkę z niską emisją zapowiada Allegro.

Mazowsze przeznaczy dodatkowe 100 mln zł na walkę ze smogiem

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, poinformował, że dodatkowe środki na walkę ze smogiem mają zostać przeznaczone na wymianę pieców, które są jedną z głównych przyczyn zanieczyszczania powietrza.
css.php