Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

video

Dron bada jakość powietrza [WIDEO]

W Poznaniu rozpoczęły się badania jakości powietrza przy użyciu specjalistycznego drona. Akcja odbywa się w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie realizowana do połowy grudnia.
video

Henryk Kowalczyk: “Czyste Powietrze” cały czas się rozkręca [WIDEO]

- Program „Czyste Powietrze” cały czas się rozkręca. Obecnie złożono 90 tys. wniosków na łączną kwotę ponad 2 mld zł - poinformował minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Na szkołach w Polsce zostanie zamontowanych 10 tys. czujników smogu

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) chce podłączyć do internetu światłowodowego ponad 30 tys. szkół. Dzięki Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej na 10 tys. placówkach ma zostać zamontowanych również 10 tys. czujników smogu.

Rekordowe kwoty na termomodernizację na Podlasiu

Ponad 106 mln zł dotacji z Unii Europejskiej przekazał Zarząd Województwa Podlaskiego na projekty związane z termomodernizacją budynków. Blisko 10 mln zł z tej kwoty trafiło do Suwałk.

Ulga podatkowa za ekologiczne ogrzewanie

Od przyszłego roku ogrzewane w sposób ekologiczny domy jednorodzinne w Rybniku, w których nie jest wykonywana działalność gospodarcza, będą przez dwa lata zwolnione z podatku od nieruchomości. Zainteresowanie mieszkańców jest spore – wniosek o eko-ulgę złożyło już 425 osób.

Jakość powietrza w UE wciąż powoduje przedwczesne zgony

Jakość powietrza w Europie poprawia się, ale zanieczyszczenia w miastach wciąż szkodzą zdrowiu ich mieszkańców. Zanieczyszczone powietrze było przyczyną ok. 400 tys. przedwczesnych zgonów na terenie UE - wynika z analiz nt. jakości powietrza za 2016 rok, przedstawionych przez EEA.
css.php