Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Zmiany klimatu

Wpisy

Wpisy

Nowa jednostka miejska powstała w Krakowie. Zajmie się m.in. zmianami klimatu

Klimat-Energia-Gospodarka Wodna to nowa jednostka, która zajmie się zmianami klimatycznymi oraz gospodarką wodną. O jej powołaniu zdecydowali 17 lipca krakowscy radni miejscy.

Drzewa najpotężniejszą bronią w walce z ociepleniem klimatu

Sadzenie drzew na całym świecie jest najskuteczniejszą i najtańszą strategią w walce z zmianami klimatu, jaką obecnie dysponujemy - przekonują szwajcarscy naukowcy na łamach ”Science”.

Prezydent Starachowic przyznaje: przyczyniłem się do betonozy

Czerwiec 2019 roku zapamiętamy na długo. Z uwagi na rekordowe temperatury i miejskie powodzie. Z uwagi na to, że następstwa zmian klimatu stały się w końcu tematem powszechnej debaty.

Brak wody w Bogatyni na skutek zwiększonego poboru

Upalne dni spowodowały zwiększony pobór wody. Podlewanie ogródków, napełnianie wodą basenów oraz większa częstotliwość brania prysznica w ciągu dnia sprawiają, że zapotrzebowanie na wodę rośnie nawet kilkukrotnie.

Wrocław chce zatrzymać wodę w mieście

We Wrocławiu rozpoczął się projekt dotacyjny „Złap deszcz”. Z tej okazji miejskie wodociągi zorganizowały konkurs fotograficzny promujący wykorzystanie wody deszczowej np. do podlewania ogrodów. Dzięki temu mieszkańcy zaoszczędzą wodę pitną.

5-milionowe miasto w Indiach zmaga się z brakiem wody

W leżącym na południu subkontynentu indyjskiego, w stanie Tamil Nadu, mieście Cennai (dawniej znanym jako Madras) braki w dostawach wody występują od kilku tygodni. Powodem są zmniejszające się zasoby w regionie. Dotyczy to jeziora Puzhal, które od ubiegłego roku zmniejszyło się o 1/3, a także pozostałych trzech okolicznych zbiorników.
css.php