W sylwestrowy wieczór za wrzuconą do pojemnika na odpady szklaną butelkę można wygrać w Gdańsku cenne nagrody.

Rada Miasta Gdańska już po raz 10-ty organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego celem jest zachęcenie gdańszczan do ekologicznej zabawy – szczególnie podczas nocy sylwestrowej.

Zasady są proste – aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 30 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r. wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników szklane butelki po napojach, którymi mieszkańcy będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. Pojemniki, do których należy wrzucać tak oznaczone butelki będą rozstawione są na Targu Węglowym, Zielonej Bramie oraz przy molo w Brzeźnie.

– W tym roku poszerzamy jeszcze formułę konkursu o akcję społeczną – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. W tym roku beneficjentem w butelkowej akcji będzie po raz pierwszy jedno z gdańskich hospicjów. – Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2017 groszy na cel charytatywny – mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego. – Możemy mieć nadzieję, że butelek będzie przynajmniej tyle, co w roku ubiegłym, tj. ponad 700 kg – dodaje przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego 4 stycznia 2017 r. wylosuje butelki, których właściciele otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Będzie można wygrać m.in. miejski rower, smartfon, odtwarzacze blu-ray, jak i miniwieże hi-fi.

Czytaj więcej

Skomentuj